Hlavní navigace

Český rozhlas České Budějovice dostane od zítra nový VKV vysílač v Táboře

Lukáš Polák

Nejvýznamnější změnou v oblasti VKV pro veřejnoprávní rozhlas je ovšem start Českého rozhlasu Plus v tomto kmitočtovém rozsahu. Ten je stanoven na 2. listopadu.

Doba čtení: 1 minuta

Jihočeské studio Českého rozhlasu se od zítřka dočká třetího vysílače v pásmu VKV. Po Českých Budějovicích (106,4 MHz, Kleť) a Slavonicích (88,2 MHz, Wolkerova ulice) bude nové stanoviště vybudováno i v Táboře, konkrétně v lokalitě Radimovice u Želče. Nový vysílač ČRo České Budějovice bude fungovat na kmitočtu 103,9 MHz. Půjde o dokrývací kmitočet a jeho signál bude mít vyzářený výkon 100 wattů. Další informace o tom, jak si naladit stanice Českého rozhlasu, najdou zájemci na webových stránkách Jak nás naladíte.

NEPŘEHLÉDNĚTE: VKV síť Rádia Plus bude mít deset vysílačů, Vltavě odebere i významné kóty

Nejvýznamnější změnou v oblasti VKV pro veřejnoprávní rozhlas je ovšem start Českého rozhlasu Plus v tomto kmitočtovém rozsahu. „Plusko“ totiž ukrojí některé frekvence stávajícím okruhům. Tuto situaci bude Český rozhlas řešit případným dokrýváním, spolehne se ale i na skutečnost, že celoplošné stanice mají v řadě případů vícenásobné překrytí. Vstupu Českého rozhlasu Plus na VKV se server DigiZone.cz věnoval obsáhle ve své srpnové aktualitě. Kompletní změny v pásmu FM přinesla naše redakce zde.

Našli jste v článku chybu?