Hlavní navigace

Český rozhlas opouští jedna z nejvýraznějších tváří, analytik Filip Rožánek

Lukáš Polák

AKTUALIZOVÁNO – Ve virtuálním prostředí patří Rožánek mezi jednu z nejpopulárnějších osobností. Na sociální síti Twitter se v tuto chvíli pohybuje počet jeho sledovatelů okolo osmi tisíc.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Českého rozhlasu odchází po více než osmiletém působení analytik strategického rozvoje Filip Rožánek. Sám Rožánek to bez bližších podrobnosti ohlásil na sociální síti Twitter. Po 8 letech a 4 měsících končí dnes moje mise v Českém rozhlase „pro nadbytečnost“. Bylo to fajn, bylo mi ctí a díky za všechny ryby, uvádí Rožánek v jednom ze svých posledních tweetů. Podle serveru Mediář.cz se generální ředitel veřejnoprávního média Peter Duhan tento týden rozhodl k 1. červenci úplně zrušit sekci strategického rozvoje. Odchází tak i odpovědný náměstek Jiří Svoboda.

tip email_nove

Z ARCHIVU: Český rozhlas je připraven expandovat se zpravodajstvím i do palubních systémů

Rožánek se za Český rozhlas účastnil různých místních i mezinárodních konferencí. Minulý rok vystoupil například jako jeden z řečníků na prvním ročníku akce TVCON pořádanou serverem DigiZone.cz. Tehdy hovořil o plánech Českého rozhlasu v oblasti takzvaných nových médií. Filip Rožánek je velice populární osobností v oblasti sociálních sítí. Na Twitteru se počet jeho odběratelů (followerů) blíží k osmi tisícům. Na stejné sociální síti se Rožánek taktéž vyjádřil k tvrzení vedení Českého rozhlasu, že byl propuštěn pro „ztrátu důvěry“. Toto vyjádření ho mrzí.