Hlavní navigace

Český rozhlas Ostrava spustí zítra nový VKV vysílač v Hradci nad Moravicí

Lukáš Polák

„Jde o historickou událost, protože je to první nový vysílač – kmitočet, který spouštíme po zhruba pěti letech,“ uvedl náměstek generálního ředitele pro regionální vysílání Jan Menger.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový padesátiwattový vysílač, respektive spíše dokrývač, který bude fungovat na frekvenci 91,9 MHz, spustí v průběhu zítřka Český rozhlas Ostrava v Hradci nad Moravicí, konkrétně v lokalitě Kalvárie. Ve městě Hradec nad Moravicí žije přes pět tisíc obyvatel. Nachází se blízko okresního města Opava. Pro svou polohu v dolině na úpatí Oderských vrchů byl příjem vysílání Českého rozhlasu Ostrava ztížen, zdůvodnil mluvčí veřejnoprávní instituce Jiří Hošna a doplnil: Iniciativa pro zlepšení příjmu vysílání regionálního veřejnoprávního rozhlasu vzešla přímo od místních obyvatel.

tip obecný root

NEPŘEHLÉDNĚTE: Český rozhlas naznačil chystané změny ve své VKV síti, dotknou se i Prahy

Českému rozhlasu Ostrava v poslední době výrazně vzrostl počet posluchačů. Těší nás proto, že lidem v Hradci nad Moravicí a okolí budeme moci nabídnout komfortnější poslech této regionální stanice. Zároveň jde o historickou událost, protože je to první nový vysílač – kmitočet, který spouštíme po zhruba pěti letech, uvedl náměstek generálního ředitele pro regionální vysílání Jan Menger. Český rozhlas Ostrava chystá pro své posluchače i obyvatele Hradce nad Moravicí, v rámci spuštění nové frekvence, přímý přenos z místní akce Hradozámecká noc. Ta se koná poslední prázdninovou sobotu 29. srpna od 18.00.