Hlavní navigace

Český rozhlas Plus by z VKV vysílačů mohl pokrýt příští rok 40 procent republiky

9. 6. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Podle generálního ředitele Českého rozhlasu bude čtyřiadvacetihodinová stanice mluveného slova tak náročným projektem, že by si komerční subjekty její provozování rozmyslely.

40 % území České republiky by v příštím roce měl v ideálním případě pokrýt VKV signál Rádia Plus, analytického okruhu veřejnoprávního rozhlasu. V rámci projektu 100 statečných to řekl moderátorovi Janu Pokornému generální ředitel média Peter Duhan, který byl jedním z jeho hostů. Vstup Rádia Plus na VKV, tedy FM pásmo, chce Český rozhlas realizovat v rámci novely jednoho z mediálních zákonů, jenž vzniká v poslanecké sněmovně. Myslím, že novela zákona, která by nám měla přidělit de facto čtvrtou celoplošnou VKV síť, je na spadnutí, konstatoval Duhan.

Z ARCHIVU: Český rozhlas Plus má přes VKV pokrýt Prahu, Brno, Ostravu a možná Plzeň

Čtvrtou celoplošnou VKV síť by mohl mít Český rozhlas podle svého generálního ředitele připravenou do konce letošního roku. Vidím to nadějně. Je kolem toho spousta tahanic, spousta dohadování a spousta jednání na různých úrovních, ale jsem optimista, uvedl Peter Duhan a dodal: Když jsem nastupoval do funkce, tak jsem řekl, že stanici mluveného slova spustím, kdyby se stalo, nevím co. Analytickou a publicistkou stanici mluveného slova označil šéf veřejnoprávního média za nákladný projekt, kterou si může dovolit provozovat se zázemím pouze takové médium, jakým je právě Český rozhlas.

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas Plus se zaměří na posluchače starší 30 let. Chce jich mít okolo 60 tisíc

Content 23

Stanice mluveného slova, která bude vysílat 24 hodin denně, bude stát tolik, co stojí Radiožurnál a já jsem hluboce přesvědčen, že každý podnikatel v rozhlasovém éteru si setsakramentsky rozmyslí, zdali se pustí do konkurenčního boje například s Radiožurnálem nebo se stanicí mluveného slova. Je to velice drahý špás, který můžeme provozovat jenom proto, že máme tak vzácné posluchače, a tak disciplinované koncesionáře, řekl generální ředitel Českého rozhlasu s tím, že pokud by médium postupovalo přísně komerčně, provozování stanice se vůbec nevyplatí. Patří to do veřejné služby, chceme to mít a i 1,5 % populace si zaslouží, aby tu stanici mělo, řekl Peter Duhan.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).