Hlavní navigace

Český rozhlas Plus by z VKV vysílačů mohl pokrýt příští rok 40 procent republiky

9. 6. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Podle generálního ředitele Českého rozhlasu bude čtyřiadvacetihodinová stanice mluveného slova tak náročným projektem, že by si komerční subjekty její provozování rozmyslely.

40 % území České republiky by v příštím roce měl v ideálním případě pokrýt VKV signál Rádia Plus, analytického okruhu veřejnoprávního rozhlasu. V rámci projektu 100 statečných to řekl moderátorovi Janu Pokornému generální ředitel média Peter Duhan, který byl jedním z jeho hostů. Vstup Rádia Plus na VKV, tedy FM pásmo, chce Český rozhlas realizovat v rámci novely jednoho z mediálních zákonů, jenž vzniká v poslanecké sněmovně. Myslím, že novela zákona, která by nám měla přidělit de facto čtvrtou celoplošnou VKV síť, je na spadnutí, konstatoval Duhan.

Z ARCHIVU: Český rozhlas Plus má přes VKV pokrýt Prahu, Brno, Ostravu a možná Plzeň

Čtvrtou celoplošnou VKV síť by mohl mít Český rozhlas podle svého generálního ředitele připravenou do konce letošního roku. Vidím to nadějně. Je kolem toho spousta tahanic, spousta dohadování a spousta jednání na různých úrovních, ale jsem optimista, uvedl Peter Duhan a dodal: Když jsem nastupoval do funkce, tak jsem řekl, že stanici mluveného slova spustím, kdyby se stalo, nevím co. Analytickou a publicistkou stanici mluveného slova označil šéf veřejnoprávního média za nákladný projekt, kterou si může dovolit provozovat se zázemím pouze takové médium, jakým je právě Český rozhlas.

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas Plus se zaměří na posluchače starší 30 let. Chce jich mít okolo 60 tisíc

ebf - tip do článku - debata

Stanice mluveného slova, která bude vysílat 24 hodin denně, bude stát tolik, co stojí Radiožurnál a já jsem hluboce přesvědčen, že každý podnikatel v rozhlasovém éteru si setsakramentsky rozmyslí, zdali se pustí do konkurenčního boje například s Radiožurnálem nebo se stanicí mluveného slova. Je to velice drahý špás, který můžeme provozovat jenom proto, že máme tak vzácné posluchače, a tak disciplinované koncesionáře, řekl generální ředitel Českého rozhlasu s tím, že pokud by médium postupovalo přísně komerčně, provozování stanice se vůbec nevyplatí. Patří to do veřejné služby, chceme to mít a i 1,5 % populace si zaslouží, aby tu stanici mělo, řekl Peter Duhan.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).