Hlavní navigace

Český rozhlas se opět zúčastní veletrhu Svět knihy

10. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Český rozhlas
Společnou expozici Českého rozhlasu a vydavatelství Radioservis najdou návštěvníci od 11. do 14. května v levém křídle Průmyslového paláce na výstavišti v Praze-Holešovicích.

Letošní témata veletrhu Svět knihy Praha, tedy audioknihy a genius loci v literatuře, najdou svůj odraz nejen ve vizualizaci stánku Českého rozhlasu, ale také v rámci doprovodných programů v sálech. Ve čtvrtek 11. května se mohou návštěvníci zapojit do besedy s moderátorem a publicistou Václavem Žmolíkem, páteční dopoledne bude patřit Rádiu Junior. Na malé i velké čeká setkání s moderátory, soutěže, exkurze do světa pohádek a pohled do zákulisí natáčení příběhů pro děti. 

Genius loci v literatuře představí moderátor Tomáš Černý a novinářka a cestovatelka Pavla Jazairiová. Kniha „Příběhy“ totiž zavádí čtenáře hned na tři kontinenty. Jak by svět vypadal v roce 1964, kdyby 2. světovou válku vyhrálo nacistické Německo? S námětem tzv. alternativní historie přišel novinář a spisovatel Robert Harris v románu „Otčina“. Dramatizaci prózy v podobě pětidílného seriálu představí herci Igor Bareš, Tereza Dočkalová a režisér Aleš Vrzák.

Sobota začne vážně i nevážně při povídání spisovatele a kastelána Jiřího Holuba a výtvarníka Juraje Martišky. Hosty besedy o audioknize „Divoké labutě“ budou herečka Hana Maciuchová a režisér Aleš Vrzák a milovníci českého génia Járy Cimrmana se mohou těšit na setkání se Zdeňkem Svěrákem a dalšími členy souboru a novou audioverzi knihy vydané u příležitosti 50. sezony divadla.

MM_SS3

Sobotní odpoledne pak bude patřit anketě Neviditelný herec, setkání mimořádných a úspěšných interpretů Taťjany Medvecké, Dany Černé a Daniely Kolářové a představení letního projektu Vltavy „Léto s Haškem a Švejkem“ v podání Oldřicha Kaisera a Dáši Vokaté.

Z veletrhu připraví Český rozhlas hned dva přímé přenosy: ve čtvrtek 11. května odvysílá Český rozhlas Vltava Mozaiku a v pátek se posluchači mohou těšit na Kávu o čtvrté Českého rozhlasu Dvojka.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.