Hlavní navigace

Český rozhlas věnuje ve vysílání senátním a komunálním volbám přes 125 hodin

30. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Termín voleb do zastupitelstev měst a obcí a prvního kola voleb do Senátu je stanoven na 10. až 11. října, termín druhého kola voleb do Senátu na 17. – 18. října.

Více než 125 hodin pořadů věnovaných senátním a komunálním volbám se v následujících týdnech objeví ve vysílání Českého rozhlasu, konkrétně stanic RadiožurnálPlus. Chybět nebudou vizitky jednotlivých kandidátů ani debaty lídrů na regionálních stanicích. Ty se budou týkat komunálních voleb mimo Prahu, respektive lídrů kandidátek jednotlivých stran do zastupitelstev krajských měst, hodinové bloky se pak zaměří na komunální volby v každém krajském městě. Lídři všech kandidujících subjektů ve volbách do příslušného městského zastupitelstva se pak zúčastní předvolebních debat Radiožurnálu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Peter Duhan nevylučuje, že v souvislosti s ČRo Plus bude žádat o nové VKV kmitočty

Byli jsme postaveni před situaci, jak pokrýt komunální volby, protože není fyzicky možné představit kandidáty nebo hlavní volební témata ve všech městech a obcích v Česku. Po diskusích jsme nakonec zvolili variantu, kdy Český rozhlas dá prostor lídrům všech kandidátek ve všech krajských a okresních městech. Vzhledem ke specifičnosti tohoto typu voleb nebude Český rozhlas uplatňovat žádné filtry – do všech předvolebních debat tak budou mít přístup zástupci všech subjektů, které do příslušného zastupitelstva kandidují, uvedl náměstek generální ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

KL23 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas spustil e-shop Radioteka.cz, láká na stažení některých titulů zdarma

Stejně jako v případě minulých voleb, i tentokrát bude Český rozhlas maximálně transparentní. Pořadí, v jakém se v jednotlivých programových řadách představí zástupci jednotlivých kandidujících subjektů, určí los za účasti veřejnosti a s videopřenosem na webových stránkách. Tam budou zveřejňována také pravidla vztahující se k jednotlivým pořadům i k předvolebnímu vysílání Českého rozhlasu jako celku, doplnil Zavorala ředitel Centra zpravodajství Tomáš Pancíř. Termín voleb do zastupitelstev měst a obcí a prvního kola voleb do Senátu je stanoven na 10. až 11. října, termín druhého kola voleb do Senátu na 17. – 18. října.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).