Hlavní navigace

Český telekomunikační úřad zahájí aukci kmitočtů z digitální dividendy

Patrick Zandl

Rada Českého telekomunikačního úřadu na svém včerejším zasedání projednala a schválila návrh podmínek aukce digitální dividendy. Ta bude v souladu s usnesením vlády č. č. 78/2011 příští týden zahájena veřejnou konzultací dokumentu, který nese oficiální název Vyhlášení výběrového řízení na udělení práv k využívání rádiových kmitočtů v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz. Výběrové řízení obsahuje mimo jiné podmínky, které mají za cíl přispět k rozvoji konkurence a urychlit existující a trvalý pokles cen…

Rada Českého telekomunikačního úřadu na svém včerejším zasedání projednala a schválila návrh podmínek aukce digitální dividendy. Ta bude v souladu s usnesením vlády č. č. 78/2011 příští týden zahájena veřejnou konzultací dokumentu, který nese oficiální název Vyhlášení výběrového řízení na udělení práv k využívání rádiových kmitočtů v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz. Výběrové řízení obsahuje mimo jiné podmínky, které mají za cíl přispět k rozvoji konkurence a urychlit existující a trvalý pokles cen za mobilní služby.

Marcom

 Jedná se zejména o podmínky, které mají za cíl podpořit vstup nového operátora tak, aby mohl plnohodnotně působit na již existujícím trhu.  Proto návrh obsahuje i povinnost národního roamingu pro úspěšné uchazeče o kmitočty v pásmu 800 MHz a závazek velkoobchodní nabídky služeb poskytovaných na nových sítích. Tento závazek teoreticky umožní poskytování mobilních služeb virtuálními operátory, v praxi ale znamená pouze nutnost pustit virtuální operátory pouze do nových, ještě neexistujících sí­tí. 

Zdroj: tisková zpráva ČTÚ

Našli jste v článku chybu?
7. 3. 2012 23:27

Zase aukce, takže místo aby to dostal zadarmo ten co nabídne nejnižší koncové ceny, dostane to ten, co nabídne největší flastr na rozpočet a následně si bude licenci léta sušit, protože nebude mít na technologii a tím zabetonuje dnešní zoufalou situaci na mnoho let, jak jsme viděli v případě 3G. Ať se jde ČTÚ vycpat.

8. 3. 2012 8:42
Ondřej Bouda (neregistrovaný)

Problém není v tom, že by jim na 3G nezbylo. Problém je v tom, že dokud operátorovi nezačnou masivně zdrhat zákazníci, nic ho nenutí 3G zavádět. A že všichni operátoři jsou +- se současným stavem spokojeni; resp. že si spočítali, že kdyby zainvestovali do lepší sítě nebo nižších cen, tak sice část zákazníků přetáhnou - ale ostatní na to zareagují stejně a výsledek bude ten, že všichni vydělají méně než dnes. Což, logicky, nikdo nechce...