Hlavní navigace

Cesta MS Office na web: Microsoft získal doménu office.com

7. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft získal doménu office.com, na které možná poběží webová verze jeho kancelářské sady MS Office, s níž hodlá vyrazit proti Google Docs a jiným podobným projektům. Oficiální stránky MS Office doposud běžely a stále ještě běží na doméně třetího řádu (office.microsoft.com). Doménu office.com využívala belgická softwarová společnost ContactOffice Group.

Microsoft získal doménu office.com, na které možná poběží webová verze jeho kancelářské sady MS Office, s níž hodlá vyrazit proti Google Docs a jiným podobným projektům. Oficiální stránky MS Office doposud běžely a stále ještě běží na doméně třetího řádu (office.micro­soft.com). Doménu office.com využívala belgická softwarová společnost ContactOffice Grou­p.

V poslední době na office.com běžela právě její online kancelářská sada, která se nyní stěhuje na doménu contactoffice­.com. Na jakou sumu Microsoft pořízení domény vyšlo, nebylo oznámeno. Zatím není úplně jisté, jestli webová bezplatná verze MS Office poběží právě na této nově nabyté doméně. Microsoft má totiž v držení i doménu officelive.com, na níž nyní běží služba Office Live Workspace, což je takový předskokan skutečného průniku MS Office i na web. (TechCrunch)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.