Hlavní navigace

Chcete sledovat obsah z Netflixu v TV? Jednou z možností je Chromecast

8. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Důležitým sdělením, které přinesl letošní veletrh CES v Las Vegas, je také partnerství Netflixu s jihokorejskou společností LG, jedním z předních světových výrobců elektroniky.

Americká on-line videopůjčovna Netflix zaznamenala ve středu globální expanzi, do níž byla zahrnuta i Česká republika a Slovensko. Zájemci, kteří si už Netflix v měsíčním bezplatném promoobdobí objednali, ale řeší poměrně podstatný problém. Jak dostat obsah z této nyní globální videoslužby do svého televizoru? Jednou z nejsnazších možností je streaming obsahu prostřednictvím Chromecastu od Googlu – zařízení, které se propojí s HDMI portem televizoru a i z „hloupějšího“ produktu dokáže udělat chytrý (Smart TV). Není samozřejmě vyloučeno, že aplikace už v některých Smart TV je, ale situace se liší značka od značky.

KL22 hlasovani

Možnost streamovat obsah z Chromecastu na televizní obrazovku je běžnou součástí mobilní aplikace Netflix
Autor: mobilní aplikace Netflix

Možnost streamovat obsah z Chromecastu na televizní obrazovku je běžnou součástí mobilní aplikace Netflix. Známý symbol obrazovky najdete v pravé horní části displeje

ČTĚTE TAKÉ: Startuje veletrh CES, Sony přichází s výraznou podporou HDR

Důležitým sdělením, které přinesl letošní veletrh CES v Las Vegas, je také partnerství Netflixu s jihokorejskou společností LG, jedním z předních světových výrobců elektroniky. Právě LG má pomoci této americké službě snadněji expandovat do domácností. Půjde mimo jiné pravděpodobně o zpřístupnění aplikace v chytrých televizorech, která byla doposud k dispozici pouze v zemích, kde Netflix působil. LG televizory budou podporovat u Netflixu 4K rozlišení s HDR, tedy jasnější barvy a hlubší černou. Naše globální partnerství s LG pomůže milovníkům zábavy po celém světě objevovat a užívat si Netflix, uvedl jeho viceprezident Scott Mirer.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.