Hlavní navigace

Chytrá správa peněz Wallet přilákala malou investici od Michala Illicha

10. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Aplikace posbírala už deset tisíc platících uživatelů. Zaměřuje se především na správu rodinných peněz, ale s novými investory chce rozšířit záběr i o firmy.

Původní bokovka vývojáře Jan Müllera přerostla do rozměrů, kdy už se jí musí věnovat naplno. Služba Wallet poskytuje běžnou správu rodinných peněz, ale přidává i sledování úvěrů a připomínání splátek. 

Investice v řádu stovek tisíc od dua Michal IllichMartin Jiřička má aplikaci, kterou si stáhlo už 600 tisíc uživatelů s androidovým telefonem nebo tabletem, posunout k novým službám, mezi které by mělo patřit třeba i poradenství s výběrem dodavatelů energií nebo s finančními produkty. 

„Nové peníze nyní slouží k pokrytí mých nákladů, abych se mohl věnovat čistě tomuto projektu, a zároveň k placení vývojářů, kteří s námi nyní spolupracují,“ vysvětluje zakladatel služby Müller. Investoři získávají ve firmě celkem patnáct procent. 

ICTZ23

Firma se s novým impulsem chystá využít všechny možnosti, které jí tuzemský startupový ekosystém nabízí, a hlásí se do nového kola akcelerátoru StartuYard. „Slibujeme si od toho získání nových kontaktů a zkušeností, které zatím nemáme, především pak z oblasti marketingu. A samozřejmě také peníze, které nám umožní rychlejší vývoj,“ dodává Müller. Na začátek nového roku chystají třeba rozjezd aplikace pro iOS. 

Daří se ale i konkurenční aplikaci Spendee od pražského vývojářského studia Cleevio. Ta se několikrát ocitla mezi vybranými programy na AppStore a momentálně registruje přes dva miliony stažení a řádově statisíce uživatelů. „Na začátek příštího roku připravujeme novou rozšířenou verzi, která by měla přinést i speciální služby pro platící uživatele,“ tvrdí šéf Cleevia Lukáš Stibor.  

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.