Hlavní navigace

Click2stream láká investory na to, proč do něj neinvestovat

13. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Click2stream rychle využil nových amerických zákonů umožňujících vybírat peníze i od investorů drobných. Jenže sama kampaň na AngelListu nestačí, jak se firma přesvědčila…

Click2stream byli mezi prvními, kteří využili nové americké zákonné úpravy, a podle Petra Ocáska jsou aktuálně jednou z 39 firem, která smí na AngelListu vybírat už po tisícovkách dolarů.

Jenže Click2stream se přesvědčil, že mít kampaň na AngelListu samo nepomůže, že je to spíše jen taková stránka na webu, na kterou je možné odkazovat, ale většinu peněz si firma stejně musí sehnat sama.

Zatím prvními investory do Click2streamu v tomto „překlenovacím kole“, se kterými je už uzavřena smlouva a už od nich přišly peníze, a to $16 000, jsou bratři Šaršonové, majitelé TappyTaps.

Click2stream přitom málem nedávno neměl ani na letenky, když se potřeboval vypravit na osobní pohovor do Y Combinatoru. Několik ze zaměstnanců firmy se dočasně vzdalo výplaty nebo její části se slovy: „Kluci, já ty peníze teď nepotřebuju,“ prozradil Lupě Petr Ocásek.

Od AngelListu se nedávno dozvěděli, že jim kampaň po třech měsících uzavře, tedy ke konci letošního roku. To oproti mylné představě, že by šlo vybírat průběžně, kterou Petr Ocásek získal vlivem čtení Navala Ravikana.

ICTZ23

Click2stream se tedy rozhodl pro poněkud neobvyklý krok, jak využít poslední tři týdny upisování peněz na AngelListu, a spustil kampaň, ve které uvádí dvanáct důvodů, proč do něj neinvestovat. Vesměs firma posbírala obvyklou kritiku, která se jí dostává, a tu takto obrací.

Na AngelListu si stanovila cíl 200 000 dolarů. Vybránu nebo přislíbenu má zatím asi polovinu.