Hlavní navigace

Názory k článku Co to je a jak funguje chytrý dům, chytrý byt a chytrá domácnost?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 6. 2013 14:51

  bez přezdívky

  ...a když máte celou úžasnou nejvíc nejchytřejší inteligentní domácnost nainstalovanou a zařízenou, tak vypnou proud a jste v haj... pokud tam vůbec trefíte a můžete se jít vykoupat do potoka nebo si ohřát buřty nad táborákem, než půjdete spát pod most, protože se nedostanete ani do bytu. Všechno je to jen technologicko-marketingové ohlupování, aby si člověk nakoupil kvanta nesmyslů, protože je líná lemra zvednout zadek a stisknout vypínač. Úplně nejvíc mne dostávají teoretické kecy na téma eko a úspora. Jasně, nechci slevu zadarmo, abych měl úsporný dům, musím ale zainvestovat do vybavení o tolik víc oproti běžné instalaci, že reálné úspory začnou až v době, kdy už budu v domově důchodců, protože jako senior už nedokážu vše ovládat a stanu se vězněm svého vlastního domu, z něhož mne vysvobodí až pečovatelská služba nebo milosrdná smrt hladem a žízní, jelikož si za boha nevzpomenu, jak naprogramovat přístroj na vaření.

 • 28. 6. 2013 15:34

  Crescenzio

  Mne sa to páči, ale bál by som sa jednej veci. Pri dnešnej elektronike a vývoji to bude za dva-tri roky prekonané a kľudne to môže 5-6 rokov fungovať. Lenže keď sa niečo pokazí, tak zistíš, že vymenený modul nie je kompatibilný s niečim v systéme. Takže nová investícia. Toto je žiaľ bohu elektronika. Dnes už do 6 rokov starého kompu nekúpite RAMky, len v bazare.

 • 6. 7. 2013 14:27

  bez přezdívky

  jako u všeho co do nás perou 24 hodin denně různé marketingové agentury, je to o tom nebýt pitomec a mít vlastní hlavu. Ovšem mít běžný barák v hodnotě 3 mega, tak bych třeba zabezpečovačku, protipožární senzory nebo duální zásuvkový okruh (umožňující jedním vypínačem při odchodu vypnout zbytečné spotřebiče) nepovažoval za vyhozené peníze.