Hlavní navigace

Aktualizace: ČOI prověří, zda Telefónica neklame zákazníky

Redakce

Telefónica na svých stránkách O2 Internet v mobilu uvádí „Aktivujte si nový Internet v mobilu+ s neomezenými SMS do O2 zdarma“. Ve skutečnosti je počet SMS omezen, což potvrdil také operátor prostřednictvím služby O2 Guru: V rámci marketingových akcí a výhodných nabídek je u všech služeb nastaven limit 10 tisíc SMS a 10 tisíc minut na jedno zúčtovací období, jenž předpokládá maximální možnou hranici pro standardní využívání služby účastníkem. U předplacené karty je to 2 500 jednotek týdně.…

Telefónica na svých stránkách O2 Internet v mobilu uvádí „Aktivujte si nový Internet v mobilu+ s neomezenými SMS do O2 zdarma“.

Ve skutečnosti je počet SMS omezen, což potvrdil také operátor prostřednictvím služby O2 Guru:

V rámci marketingových akcí a výhodných nabídek je u všech služeb nastaven limit 10 tisíc SMS a 10 tisíc minut na jedno zúčtovací období, jenž předpokládá maximální možnou hranici pro standardní využívání služby účastníkem. U předplacené karty je to 2 500 jednotek týdně. Jedná se o ochranu před zneužitím služeb na úkor naší společnosti.

Informace o tom, že počet SMS je ve skutečnosti omezen, není u nabídky uvedena. Při limitu 10 tisíc SMS může zákazník odeslat denně v průměru 333 SMS, případně každou hodinu 14 SMS.

Operátor na veřejnou výzvu k opravě informací na svých stránkách zatím nereagoval.  Transparentnost informování zákazníků prošetří Česká obchodní inspekce.

EBF17

Aktualizace 11. 9. 2012, 17:11:

Telekomunikační operátor Telefónica  nás upozornil, že se omezení vztahuje jen na případné zneužívání služby. Pokud tedy běžný uživatel pošle SMS nad výše uvedené limity, nebude firmou nijak omezen. Omezování pocítí pouze nepoctiví zákazníci. Naše společnost v souvislosti s nabídkou neomezených tarifů a balíčků musí čelit i pokusům o zneužití těchto výhod, např. k automatickému generování SMS. Jejich jediným účelem je snaha získat neoprávněné výnosy na velkoobchodní úrovni, upřesnil za operátora Ctibor Jappel, specialista mediální komunikace.

Našli jste v článku chybu?
11. 9. 2012 12:36

No, já osobně se tedy z pohledu běžného zákazníka nijak oklamán necítím. Když půjdu do all-you-can-eat restaurace, i zde určitě budou nějaké limity (minimálně v množství zásob, které v kuchyni ten den mají:-), ale všem je myslím jasné, jak je to myšleno, a nikdo zde na klamavou reklamu nepoukazuje... V čem se toto liší?

11. 9. 2012 17:19
JKL (neregistrovaný)

10 000 SMS rozhodně není "nevyčerpatelných" a ani se to nedá brát za "neomezené".

Je potřeba si uvědomit, že dnešní smartphony umožňují psát "dlouhé SMS", tj. jednu zprávu rozdělenou do fragmentů a také umožňují posílat více příjemcům.

Je třeba si uvědomit, že jeden fragment SMS s českou diakritikou má jenom 63 znaků, přičemž podle tytu telefonu lze odesílat dlouhé SMS složené až z 255 fragmentů.

Takže jestli někdo pošle úplně normální JEDNU zprávu dlouhou 1500 znaků celé třídě čítající 30 li…