Hlavní navigace

ČRa provedly výměnu vysílací antény v Ostravě

18. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
18. 9. 2009

AKTUALIZOVÁNO České Radiokomunikace dnes provedly za pomoci ruského vrtulníku Kamov Ka-32 se švýcarskou posádkou výměnu vysílací antény na stanovišti Ostrava – Hošťálkovice. Výměna souvisí s přechodem na digitální vysílání, nový systém umožní příjem všech tří DVB-T multiplexů, které Radiokomunikace technicky zajišťují.

Přítomný pamětník, bývalý ředitel vysílače Leopold Macek v reportáži Odpoledních Televizních novin na TV Nova zavzpomínal na časy, kdy se tvořilo vysílání přímo na vysílači. Programová tvorba probíhala přímo zde na vysílači, bylo tam malé studio. Pracoval zde tým lidí s nadšením pro techniku, popsal historické doby vysílače Macek.

MM_SS3

Jak informoval server DigiZone.cz náš spolupracovník David Kříž, který byl přímo na místě, již ráno bylo jasno, že místo dosavadního laminátového tubusu se na Hošťálkovicích objeví tzv. rakvičky. Nový AS byl složen na dvoře střediska a bylo možno ho shlédnout z vnějšího prostranství. Vrtulník Kamov Ka-32 přiletěl okolo 11.30, první fáze pak začala demontáží starého AS kolem 12.30. Po obědové přestávce následovala postupná montáž nového AS, vše bylo hotovo před 17. hodinou. Počasí bylo velmi dobré, a tak výměna antény proběhla zcela hladce.

Připravujeme obsáhlou fotoreportáž. Text zeditoval a doplnil Lukáš Polák

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.