Hlavní navigace

ČRo 1 Radiožurnál ztratil nejvíce posluchačů ze všech stanic rozhlasu

11. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 8. 2009

Minulý týden byly zveřejněny nové výsledky poslechovosti za první pololetí letošního roku. Průzkum Radioprojekt za první a druhý kvartál letošního roku naměřil prvenství už tradičně Rádiu Impuls. Největší ztrátu ale zaznamenal Český rozhlas 1 Radiožurnál. Ztratil totiž nejvíce posluchačů ze všech českých stanic. Ztráta 31 tisíce posluchačů jej přivedla k výsledku 788 tisíců posluchačů denně. Informuje o tom server RadioTV.cz, který analyzuje podrobná data průzkumu.

Poslechovost Radiožurnálu rostla v průběhu roku 2008 i v důsledku změn, které v na okruhu zavedla někdejší ředitelka Radiožurnálu Barbora Tachecí. Nynější pokles o 31 tisíc posluchačů denně je sice významný, ale ze statistického hlediska nemusí být přeceňován. Průzkum poslechovosti má určitou setrvačnost a vzestupy nebo poklesy jsou běžné. Pokud by ale Radiožurnál klesal několik vln po sobě, byl by to varovný důsledek průzkumu.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).