Hlavní navigace

ČRo 6 odstartoval nový pořad o médiích

7. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 5. 2008

Po pořadech Zaostřeno na církve, cizince, finance, lidská práva, mladé, občana a vědu, se rozhodl Český rozhlas 6 spustit jeho další odnož, která bude sledovat média. Kromě nich samotných se bude každé pondělí od 21:40 věnovat také jejich funkci a chodu. Na nový pořad dnes upozornil server Česká média, který uvádí, že program se nebude vyhýbat informování ze světa tisku, rozhlasu, ale i televize.

Cílem pořadu Zaostřeno na média má být představení médií v takovém světle, v jakém je mnoho lidí ještě nezná. Každé jeho pokračování se bude věnovat konkrétnímu tématu, spolu se zpravodajstvím a novinkami z mediálního světa, očekávanými událostmi a zhodnocením toho, co médii již proběhlo. „Na konci pořadu by měl vzniknout malý kaleidoskop české mediální scény,“ zamýšlí tvůrci pořadu. Pilotní díl odvysílal Český rozhlas 6 v pondělí 5. května a je možné si ho poslechnout zde.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.