Hlavní navigace

ČRo dnes zahajuje novou satelitní distribuci. Přes M7 Group

8. 11. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČRo
Český rozhlas (ČRo) zahájil satelitní vysílání v systému DVB-S2. Postará se o něj provozovatel satelitní platformy Skylink.

Přechod na novou satelitní distribuci v DVB-S2 má být pro Český rozhlas výhodný z technického i ekonomického hlediska. Poskytovatelem služeb bude opět společnost M7 Group, provozovatel satelitní a IPTV platformy Skylink. Ta, stejně jako v případě České televize, zvítězila ve výběrovém řízení.

Velkou výhodou je skutečnost, že i nadále zůstáváme na stejné satelitní pozici a společném programovém multiplexu s Českou televizí a můžeme spolupracovat v technické i marketingové oblasti. Efektivnější využití satelitní distribuce nám do budoucna umožní nabídnout případně i další programy nebo rozšířené služby na této platformě, kterou považujeme za jednu z široce dostupných technologií pro naše vysílání, uvedl vedoucí Distribuce signálu z útvaru Techniky ČRo Pavel Balíček.

K TÉMATU: Satelitní vysílání pro Českou televizi zajistí společnost M7 Group

Programy Českého rozhlasu budou nově šířeny přes transpondér 3233 v systému DVB-S2 na družici Astra 3B 23.5° východně s centrálním kmitočtem 12.343,5 MHz a polarizací Horizontal. Programový obsah zůstane stejný, přesto bude nutné, aby uživatelé zkontrolovali a upravili nastavení svého satelitního přijímače, říká se ve zprávě.

Pro usnadnění přechodu bude probíhat souběžný provoz vysílání na obou transpondérech. Plánovaná doba souběhu je od 8. 11. do 22. 11. 2016. Poté bude provoz rozhlasových (Český rozhlas) a televizních SD programů (Česká televize) na stávajícím transpondéru DVB-S a nosném kmitočtu 12 070 MHz zcela ukončen.

KL23 hlasovani

Parametry pro manuální naladění:

Frekvence 12 343,5 MHz, polarizace H, symbol rate 29,9, korekce chyb (FEC) 2/3.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).