Hlavní navigace

ČT 2 se od zítřka změní na sportovní kanál, všechny dosavadní pořady z ní zmizí

27. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po dobu letních olympijských her v Londýně bude Dvojka nabízet přenosy a záznamy míčových sportů a bude mít i svoje malé olympijské studio v Praze

Diváci druhého programu České televize se od zítřka budou muset na dobu letních olympijských her rozloučit se svými oblíbenými pořady. ČT 2 se totiž od zítřejšího dopoledne změní na sportovní kanál, který pomůže ČT 4 pokrýt londýnskou olympiádu. Veškeré dosavadní pořady Dvojky tak musí ustoupit stranou. Výjimkou je jen Večerníček, který se po dobu olympiády vrátí na program ČT 1 a ponechá si svůj vysílací čas.

K TÉMATU: Začíná letní olympiáda v Londýně. Kde ji můžete sledovat a v jaké kvalitě?

Kromě toho bude Dvojka i během olympiády vysílat přenosy právě začínající fotbalové Gambrinus ligy, nejvyšší domácí soutěže v kopané. Nabídne po dvou zápasech týdně a také magazín Dohráno, které musí zakomponovat mezi olympijské vysílání. Proměna ČT 2 na sportovní kanál zasáhne i program ČT 1, především tedy jeho HD verzi. Pozici ČT 1 HD v pozemních multiplexech 3 a 4, v testu DVB-T2 v Praze, na satelitu, v kabelu a IPTV totiž obsadí program ČT 2 HD.

KL22_nominace

ROZHOVOR: Robert Záruba: Studiem Londýn vyvažujeme, že nebudeme na každém sportovišti

Sportovním kanálem zůstane ČT 2 až konce letních olympijských her, tedy do 12. srpna. Poté se vrátí k tradičnímu programovému schématu. Tři dny před koncem olympiády pořádá Česká televize tiskovou konferenci, na které odhalí podzimní programová schémata všech čtyř svých kanálů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.