Hlavní navigace

ČT 24 a Radiožurnál mění program, vysílají mimořádné povodňové zpravodajství

2. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vytrvalý déšť zvednul hladiny řek v Čechách, kritická situace je v jižních, středních, severovýchodních Čechách a v Praze

Na mimořádné povodňové vysílání přešly během dneška zpravodajské stanice České televize a Českého rozhlasu. ČT 24 zavedla povodňové zpravodajství již dopoledne a přerušila jej jen kvůli Otázkám Václava Moravce, které však musely částečně změnit dramaturgii a věnovaly se také povodním. Český rozhlas již od rána vysílá povodňované zpravodajství na Radiožurnálu a zřídil povodňovou linku 221 555 221. Třetí stupně povodňové aktivity již platí na více než 40 místech v Čechách, Morava je velké vody ušetřena.

Content tip EARLY

“Radiožurnál vzhledem k aktuální povodňové situaci upravil od 7:00 hodin ráno své vysílací schéma. Vysílá zpravodajské relace každých 15 minut, ve čtvrt a tři čtvrtě výhradně povodňové. Zelenou vlnu – dopravní zpravodajství – bude vysílat non stop i přes celou noc,” informoval mluvčí ČRo Jakub Čížek. “Od 19:00 hodin je připraven povodňový speciál, ke kterému se připojí i regionální stanice: Regina, Rergion – Středočeský kraj, České Budějovice, Plzeň, Sever a Hradec Králové,” dodal.

Povodňovému zpravodajství se věnuje i online reportáž na rozhlasovém webu zpravy.rozhlas.cz. „Máme reportéry v terénu ve všech postižených oblastech až do odvolání. Zároveň jsme ve spojení se starosty postižených měst a bezpečnostními složkami. O všech důležitých opatřeních průběžně informujeme ve vysílání,” uvedl šéf Centra zpravodajství Českého rozhlasu Tomáš Pancíř.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).