Hlavní navigace

ČT 4 zaznamenala díky včerejšímu fotbalu historický rekord

8. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
8. 7. 2010

Na včerejší přímý přenos semifinále mistrovství světa ve fotbale mezi mužstvy Španělska a Německa se dívalo na programu čtvrtého programu České televize celkem 671 tisíc diváků. První čtyři pozice v žebříčku sledovanosti všech odvysílaných pořadů na ČT 4 zaujaly právě přenosy z fotbalového šampionátu, uvedl redaktor tiskového oddělení ČT Štěpán Janda. Včerejší přenos se stal zároveň vůbec nejúspěšnějším pořadem ČT 4 v jeho čtyřleté historii.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Červen byl pro ČT 24 rekordní, dosáhla průměrného podílu 3,83 %

Ve srovnání s ostatními novými digitálními stanicemi je semifinálový přímý přenos utkání Německo – Španělsko nejsledovanějším pořadem digitálních programů vůbec. Půlmilionovou hranici divácké přízně překonaly mezi digitálními stanicemi jen povolební Otázky Václava Moravce na ČT 24 z 30. května letošního roku, které se tak posunuly na pomyslné druhé místo, dodal Janda. Právě pro tento kanál byl červen z pohledu sledovanosti rekordní. ČT 24 dosáhla průměrného podílu 3,83 %.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).