Hlavní navigace

ČT dnes přeladí i hodonínský Babí lom. Analogová TV se přesune na kanál 35

2. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
2. 9. 2010

Jak informoval server DigiZone.cz už včera, Česká televize se rozhodla přeladit některé analogové vykrývače a vysílače, které se ruší s nově spuštěným vysíláním ze Zlína a Valašských Klobouků. V noci na dnešek byl přeladěn vysílač Olomouc/Radíkov na kanál 28, a změna kanálu čeká i analogovou ČT 1 z vysílače Hodonín/Babí lom. Dnes Česká televize v tiskové zprávě informaci potvrdila, a zveřejnila i kanál, na který bude vysílač přeladěn. Během dnešní noci se tak analogová ČT 1 přesune z kanálu 33 na nový kanál 35, který byl urychleně zkoordinován v součinnosti s rakouskými a slovenskými úřady. Přeladění bude provázet krátká výluka vysílače.

ČTĚTE TAKÉ: ČT přelaďuje analogové vykrývače. Dojde i na vysílače Olomouc a Hodonín

ICTZ23

Nový kanál pro Babí lom je kompromisem, naprosto bezkonfliktní kanál nebyl nalezen a ČT 1 na kanále 35 může rušit některé nízkovýkonné dokrývače v oblasti pracující na stejném kanále. Konkrétně se jedná o Moravský Krumlov s programem ČT 2 a Částkov a Velké nad Veličkou s programem ČT 1. Rušení bude v následujících dnech vyhodnoceno a v případě nutnosti bude ČT řešit i přeladění těchto dokrývačů.

Uvolnění kanálu 33 zlepší příjem nově spuštěného digitálního vysílání ze Zlína a Valašských Klobouků, zejména v oblastech Uherskohradišťska a Uherskobrodska, kde je signál z Babího lomu taktéž silný a veřejnoprávní multiplex na kanále 33 rušil.

Autor článku

Majitel servisní společnosti DVB Servis zabývající se instalací anténních systémů pro příjem rozhlasu a televize.