Hlavní navigace

ČT má tento týden informovat o jednání s ČRa o digitální Plzni

21. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 7. 2008

Česká televize koncem minulého týdne prostřednictvím tiskové zprávy slíbila, že se tento týden veřejně vyjádří k jednáním s Českými Radiokomunikacemi o spuštění veřejnoprávního multiplexu na Plzeňsku. Na svém teletextu ČT uvádí, že nejzazším termínem pro spuštění této digitální sítě z hlavního plzeňského vysílače Krašov je 25. červenec.

K TÉMATU: Digitální ČT z Krašova do 25. července, nebo až po olympiádě

K jednání o spolupráci na provozování veřejnoprávního multiplexu na Plzeňsku vyzvala ČT Radiokomunikace poté, co generální ředitel ČT Jiří Janeček na doporučení výběrové komise zrušil obchodní soutěž na technického operátora tohoto multiplexu. Další jednání chce Janeček vést pouze s Radiokomuni­kacemi, a případně se slovenskou firmou Towercom, která by zajistila sekundární síť dokrývačů pro veřejnoprávní multiplex.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: ČT 4 Sport je možné naladit pozemně i v Plzni, v síti 3 na kanálu 52

ČT se mezitím dohodla s operátorem komerčního multiplexu 3, společností Czech Digital Group, na dočasném zařazení digitálního programu ČT 4 Sport do její sítě v Plzni. Sportovní kanál ČT vysílá z plzeňského vysílače Košutka na kanálu 52 společně s televizí Prima, Óčkem, Z1, Public TV a křesťanským Rádiem Proglas.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.