Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Česká televize se přetahuje s Primou family, čí zprávy jsou sledovanější od Petr Sirotka - Od té doby, co ČT začala měnit Události,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 2. 2012 19:17

  Petr Sirotka
  Od té doby, co ČT začala měnit Události, jsem na ně přestal koukat. První naprosto směšná část - Počasí. Na to vůbec nemá cenu se koukat (teď nemluvím o úspěšnosti předpovědí, ale o formě). Rosnička s moderátorkou prokecají 5 minut o kravinách (moderátorka má přitom krásně umělý tón, kterým se snaží navodit dojem, že ji to zajímá) a když se rosnička dostane k předpovědi na pozítří, už je v podkresu hudba ze zpráv a za chvíli počasí utnou. Pokud chci vědět, jak bude, musím si pustit relaci v 17:55 nebo před Nočními Událostmi.
  A samotné zprávy? Události jsou prostě už komerční pořad, který se velmi odlišuje od zbylých zpravodajských relací na ČT24. Pokud chci sledovat takový typ pořadu, pustím si radši zprávy Primy, které jsou lépe zpracované. Události ve stávající podobě by měly vypadnout z ČT24 a usídlit se na ČT1, protože takovýto pořad ČT24 naprosto kazí image profesionálního zpravodajského kanálu.
 • 8. 2. 2012 22:43

  bez přezdívky
  Ani jedno řešení není správné. Zprávy se za sebou nesmí řadit podle tématu nebo na přeskáčku (samozřejmě nejhorší možnost), ale podle důležitosti, bez ohledu, jestli jsou z domova, nebo ze světa. Pokud se toho u nás stane za den dost, tak klidně může bejt 8 prvních zpráv od nás. Pokud naopak budou nabité události ze světa, musím je dát jako první a ne až po domácím bloku. Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že zprávy komerčních televizí jsou příšerné, plné nesmyslů a publicistických hovadin, typu jak se zbavit reklamních letáků ve schránkách. Ne, to nejsou události dne, s tím jděte do Černých ovcí. Proto se mi vždy nejvíc líbily Události, protože když třeba byly volby v Rusku, tak o tom bylo několik reportáží a živé vstupy, zatímco na komerčních tv jen 10 vteřinová zmínka moderátorky s využitím dvou záběrů na Putina a pak se pokračuje v tom, jak pejskům vadí sůl na zasněžených chodnících. Nevím, jak vypadají Události teď, ale doufal jsem, že budou mít stávající úroveň důležitých zpráv, avšak podaných živěji, moderněji a chytlavěji. Psal jsem to tu několikrát, že mi kvalitní zpravodajská relace u nás chyběla. Musím být profesionální, ale umět to i podat. Jestli jsou ale z Událostí druhé TN, tak to už je zas druhý extrém a na to vůbec kašlu.
 • 8. 2. 2012 19:56

  bez přezdívky
  Já si myslím, že Události v této podobě nemají na ČT vůbec co dělat. Nepotřebuji zprávy, kde mi budou 5 minut říkat, že je zima a mám se teple obléct, a díky tomu se nedozvím, co se děje ve světě. Takové podání vychází z nováckého předpokladu "co divák, to blbec". K tomu se editorům povedlo rozbít kdysi logické bloky informací - domácí, zahraniční, regionální, zajímavosti. Dnes je to naprosto na přeskáčku a po reportáži o odvozu popelnic v Horní Dolní klidně následuje příspěvek o mezinárodním jednání.