Hlavní navigace

Česká televize se přetahuje s Primou family, čí zprávy jsou sledovanější

8. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 2. 2012

Do kuriózního sporu se pustila veřejnoprávní Česká televizePrimou family. Obě televize totiž tvrdí, že v pondělí jejich hlavní zpravodajská relace zaujala více dospělého publika než konkurence. Operují přitom s různými časovými údaji. Zprávy FTV Prima totiž začínají v 18:54 a končí v 19:22, zatímco ČT vysílá Události od 18:59 do 19:39. Zpravodajskému serveru Aktuálně.cz ČT sdělila, že v součtu podílů pondělních Událostí za programy ČT 1 a ČT 24 konkurenční Primu family porazila, ta to ale odmítá.

KOMENTÁŘ: Implantáty za vyšší sledovanost Událostí

Cloud23

ČT vychází z pondělních dat peoplemetrů, které Událostem přisoudily v souhrnném podílu za ČT 1 a ČT 24 průměrný podíl 25,7 procenta na dospělém publiku. Prima family podle ČT dosáhla se svou zpravodajskou hodinou ve stejnou dobu, kdy Kavčí hory vysílaly Události, podílu 24 procent. Jenže Česká televize porovnávala i časový úsek, v němž už Zprávy FTV Prima neběží a Prima family v něm vysílá reklamu a Krimi zprávy. Navíc v čase od 19:30 do 19:39 už Primě konkurují i Televizní noviny na Nově.

Prima family se proti interpretaci dat ze strany ČT ohradila. Její pondělní Zprávy FTV Prima dosáhly průměrného podílu 26,2 procenta na dospělém publiku, což je o půl procentního bodu více než Události ČT. Faktem ale je, že sledovanost Zpráv FTV Prima po Novém roce mírně klesla, zatímco Událostem diváci přibývají. Napomohly tomu především změny v podvečerním vysílání ČT 1, hlavně přesun Večerníčka na program ČT 2.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).