Hlavní navigace

ČTÚ pořádá svůj první hackathon. Rozjede ho s AT&T

23. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Adéla Mikschiková
Chytrá města, vzdělávání a otevřená data. To budou hlavní témata dubnového hackathonu v režii Českého telekomunikačního úřadu.

Akce má podpořit inovativní podnikání v celém regionu V4. Soutěžící týmy budou mít, kromě jiného, k dispozici vývojářskou platformu pro IoT AT&T M2X.

Vývojáři budou moci používat i úložiště dat, které developerům pomůže data shromažďovat, analyzovat a sdílet. Po celou dobu akce budou na místě techničtí odborníci připravení přihlášeným účastníkům pomoci.

„Akce tohoto typu je přesně to, co v současné době region V4 v podpoře inovací potřebuje. Je to báječná příležitost, abychom akcelerovali právě probíhající rozvoj IoT a využití otevřených dat veřejné správy,“ říká předseda úřadu Jaromír Novák.

Do akce je zapojena celá scéna. Kromě AT&T ji podporuje třeba CZ.NIC a mentoring vítězům přislíbilo Credo Ventures nebo brněnský Y Soft. 

Cloud23

„Posláním CZ.NIC je také podpora open source projektů prospěšných pro internetovou komunitu. Je nám proto blízké zapojit se do projektu, jehož cílem je podpořit tvůrčího ducha technologických nadšenců. A pokud budou jejich realizace vycházet z principů open source a budou blízké filozofii sdružení CZ.NIC, můžou se jim jejich řešitelé dále věnovat například v rámci našich Laboratoří CZ.NIC. V minulosti potkal tento postup například projekty BIRD nebo Knot DNS,“ komentoval hackathon šéf sdružení Ondřej Filip.

Čtyři vítězové akce, která se rozjede 22. dubna v pražském hotelu Pyramida, si mezi sebe rozdělí částku patnáct tisíc dolarů. Registrovat se ale mohou zájemci už teď

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).