Hlavní navigace

ČTÚ posvětil kalkulačku mobilních tarifů Tarifomat.cz

16. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cenová kalkulačka mobilních tarifů Tarifomat.cz získala jako první a zatím jako jediná akreditaci Českého telekomunikačního úřadu. Úřad uděluje akreditaci a s ní spojené logo na základě schvalovacího procesu, který trvá více než měsíc. Během něj posuzuje úřad spolu s nezávislým technickým auditorem její funkčnost, dostupnost, přesnost výpočtu, aktuálnost, komplexnost, transparentnost a nezávislost. Akreditovaná kalkulačka pak spotřebiteli zaručuje, že jejím prostřednictvím získá objektivní a…

Cenová kalkulačka mobilních tarifů Tarifomat.cz získala jako první a zatím jako jediná akreditaci Českého telekomunikačního úřadu. Úřad uděluje akreditaci a s ní spojené logo na základě schvalovacího procesu, který trvá více než měsíc. Během něj posuzuje úřad spolu s nezávislým technickým auditorem její funkčnost, dostupnost, přesnost výpočtu, aktuálnost, komplexnost, transparentnost a nezávislost. Akreditovaná kalkulačka pak spotřebiteli zaručuje, že jejím prostřednictvím získá objektivní a nejnovější údaje o tarifech mobilních operátorů.

“Akreditace umožní uživatelům jednoduchým a přehledným způsobem srovnat ceny služeb elektronických komunikací a vybrat si tu nejvhodnější službu,“ říká Pavel Dvořák, předseda ČTÚ.

Zakladatelé projektu Tarifomat Petr Fajmon a Roman Nováček jsou přesvědčeni, že jejich nástroj pomůže spotřebitelům k významné úspoře: ”Bezmála 80 % zákazníků v Česku přeplácí svůj mobilní tarif a Tarifomat jim může během chvíle ušetřit více než 3 000,– Kč ročně. Kromě toho, že jim bezplatně pomůže vybrat nejvýhodnější tarif, jim navíc nabízí i kompletní služby spojené se změnou tarifu či přechodem k jinému operátorovi.”

KL24

Kompetence Českého telekomunikačního úřadu v oblasti ochrany spotřebitele byly od roku 2012 nově posíleny na základě novely zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, ve znění pozdějších předpisů. O zavedení akreditace cenových kalkulaček rozhodl ČTÚ s ohledem na § 4 tohoto zákona. Rada ČTÚ pak schválila dokument Akreditace cenových kalkulaček dne 24. 1. 2012.

Zdroj: ČTÚ

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).