Hlavní navigace

Názory k článku DameJidlo.cz spouští Supermarket, bude rozvážet nákupy potravin z Makra

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 3. 2014 0:21

  žrput (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Palec nahoru. Tenhle segment je podle mne slibný a větší konkurence jen prospěje. Ostatně plné termíny iTesca svědčí o tom, že zájem je veliký.
  Taky se přimlouvám za větší bohatost sortimentu. Osobně mám asi nejradši Globus z velkých řetězců (jejich řeznictví a pečivo je supr, zbytek je klasika). Ale myslím, že by nebylo naškodu najet na spolupráci s nějakou poctivou pekárnou, rybárnou, apod. Mám fakt dost těch "rozmrazeno z polotovaru" humusů. Jestli dostanu do 2 hodin kvalitní zboží, tak není, co řešit.

 • 18. 3. 2014 6:35

  lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz

  tak zrovna makro jako jediny prodava slusne maso vc. ryb. jelikoz nejsem prazak, tak pro me neni jina moznost, nez si tech 20km zajet do makra kdyz chci slusnej steak, chobotnici, kanice, musle ..... to mimo par kseftu v ve 3-4 mestech nesezenu po cely republice a tak to zachranuje makro.

 • 19. 3. 2014 11:30

  T... (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Njn, ale v těch velikostech balení co Makro prodává, je to pro službu typu rozvoz potravin - supermarket k ničemu. Většinou když potřebuju něco rychle (do 2h jak DameJidlo bude vozit) tak to neni rodinný nákup, ale pár položek, takže nějaký 2kg balení masa z Makra jsou mi stejně na nic, navíc většina je v ochranné atmosféře, takže se to nedá ani rozdělat a zbytek uschovat. Ryby ok, tam se dá koupit libovolné množství.
  Jinak ale souhlasím s tím sortimentem, ale DameJidlo by mělo jít cestou menších balení, když chtějí být supermarketem.

 • 19. 3. 2014 10:42

  Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---

  Je to smutné, ale je to tak - sortiment masa v normálních krámech je obvykle vyloženě tristní, a to i v Praze. Steak venkoncem vzato vzal čert, ale od té doby, co loni zavřeli Pavlisovo řeznictví, člověk už prakticky nesežene ani blbé telecí na řízky, skopové na pilaf nebo koninu na guláš... natož třeba pštrosa a podobné libůstky. Všude mají tak akorát tři čtyři druhy hovězího, tři čtyři druhy vepřového (obligátní bůček pochopitelně nechybí nikdy) a balené mleté z toho, co se předevčírem neprodalo; když má člověk hódně velkou kliku na řezníka a planety se právě nacházejí ve správných konjunkcích, tak koupí i vnitřnosti.

 • 17. 3. 2014 21:17

  XXX (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Osobně jsem z toho, jak to DameJidlo plánuje, mírně zklamám. Určitě je fajn doba doručení, to je to, co mi na iTesco vadí, že nemůžu udělat rychlý nákup a mít ho doma řekněme třeba v poledne když objednám ráno, problém bývá i do druhého dne, termíny jsou prostě většinou obsazené. Využití Makra má logiku pro DameJidlo - mírně lepší nákupní ceny než kdyby to brali z jiného marketu, navíc je to flexibilnější než klasický velkoobchod, který "jen" zaváží. Prostě "nákupčí" DameJidlo tam zajede resp. spíše až se to rozjede tam bude víceméně v pohotovosti, případně tak jako jiní zlaťáci budou moc dělat objednávku také online a pak si ji rovnou odvézt nebo jim ji nějaký ambulant Makra (jestli něco takového mají) rovnou doveze.
  Ovšem ze strany zákazníka tam vidím trochu problém v sortimentu Makra, přišlo by mi logičtější nabídnout sortiment Globusu včetně čerstvého pečiva, uzenin i sýrů. Makro nemá skoro pečivo, resp. mají většinu baleného v igelitu, stejně tak uzeniny a ostatní chlazené zboží. Myslím že nabídnout dovoz opravdu čerstvého zboží je to, co tu chybí. Nemusel by to být ani Globus, věřím tomu že nějaká menší pekárna apod. by na tomto ráda lokálně spolupracovala. Co se týká sortimentu Makra, tak je hodně přeceňované - prakticky kromě ryb, nějakých gastropotravin a exotičtějších věcí nemá nic co by nebylo jinde a často Makro vychází draho oproti velkým hypermarketům (ale to už jsem odbočil od DameJidlo supermarketu).
  Myslím si, že jako základ fajn, ale měli by mít člověka, který by jim řešil sortiment a k základu od Makra by se mělo doplnit další. Ale vše postupně, docela by mě zajímalo v praxi vidět, jak jim ta logistika bude fungovat až bude více objednávek.
  V každém případě, zajímavý projekt, cena za dopravu rozumná a pokud se to časem bude rozšiřovat a zlepšovat, rád budu využívat tak jako jsem si zvykl na Tesco online (ač jinak Tesco příliš nemusím), tak ten eshop jim zatím funguje vcelku dobře, občas nějaká náhrada za vyprodané zboží, ale např. nebylo zatím třeba nic vracet z hlediska krátké trvanlivosti nebo nekvalitního zboží např. ovoce zeleniny.