Hlavní navigace

Dana Makrlíková končí jako mluvčí Českého telekomunikačního úřadu

29. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 4. 2010

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) si musí hledat nového tiskového mluvčího nebo mluvčí. Dana Marklíková tento post opouští oficiálně k 31. červenci, skončit se však rozhodla už nyní. Plně se budu věnovat Radě České televize, uvedla stručně pro DigiZone.cz Marklíková. Právě ona totiž kromě pozice mluvčího telekomunikačního regulátora vykonávala také post členky rady veřejnoprávní televize.

Členkou Rady České televize je Dana Makrlíková od března 2008. Když nastupovala do této funkce, bylo některými médii označeno její působení v obou subjektech jako střet zájmů. Já nejsem na telekomunikačním úřadu jmenována do funkce, a proto v tom rozpor nevidím, řekla tehdy k celé záležitosti Makrlíková. Alespoň mě teď už nikdo nebude ovlivňovat ze střetu zájmů, zavtipkovala dnes pro DigiZone.cz. Makrlíková má za sebou bohatou mediální kariéru. Působila například jako moderátorka v komerčních televizích Galaxie a TV Prima.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).