Bez poloviny z těch deseti se nejen hravě obejdu, ale nestál bych o ně, ani kdyby mi je někdo chtěl darovat (dobře, wi-fi AP samozřejmě doma mám, ale rozhodně ne kvůli televizi).
Zvuková lišta? Autor celkem správně podotýká, že v současných plochých televizích není dost místa na pořádný reproduktor. Ale pak jako řešení navrhne lištu, kde není místa o nic víc a navíc budou reproduktory ještě blíž k sobě než ty v televizi (plus subwoofer o rozměrech běžného surroundového reproduktoru). Nějak nevidím, proč by to měla být taková výhra, aby se vyplatilo za ni dát dalších 5500-8000 Kč.
Tohle je ale jednoznačně špatně:
Nejvíce se tak uplatňují tzv. mušle (uzavřená sluchátka) nebo ta, která se na uši jen přiloží (tzv. otevřená).
Tady autor míchá dohromady dvě naprosto nesouvisející věci. Sluchátka mohou být circumaurální ("kolem uší", velká mušle, do které se vejde celé ucho) nebo supraaurální ("na uši", menší mušle přiložená na ucho) - a pro úplnost samozřejmě ještě intraaurální ("do uší", "pecky" nebo "špunty"). Zcela nezávisle pak mohou být podle konstrukce buď otevřená nebo uzavřená (případně polootevřená/polouzavřená) podle toho, jestli je vnější stěna pro zvuk propustná nebo (relativně) nepropustná. Při stejné cenové hladině mají otevřená sluchátka typicky lepší zvuk, ale víc propouštějí dovnitř i ven. Nijak to ale nesouvisí s tím prvním dělením, circumaurální i supraaurální sluchátka mohou být buď otevřená nebo uzavřená; všechny čtyři kombinace se běžně vyrábějí a prodávají.
Když mi v roce 2008 blesk zničil polovinu elektroniky, tak jsem rychle koupil úplně nejlevnější wi-fi router, co byl.
Dodnes ho používám a teď mi na něm běží hlavně televize, kde sleduju YouTube nebo sport před hbbtv.
Takže rozhodně informace, že musíte mít co nejlepší wi-fi, není nijak objektivní. A když jste v hodně zarušeném prostoru, tak zkrátka použijte kabel.
naštěstí doba pokročila, alespoň ve městech. NAS server automaticky stáhne film, TV s instalovaným KODI ho přehraje a KODI lze krásně ovládat pomocí jedno DO dodaného k TV. Nahrávání pořadů u IPTV prakticky ani není nutné, v časové ose EPG se mohu pohybovat zpět a pouštět libovolné pořady, záznam volím jen když chci něco uchovat déle a i ten probíhá někde v cloudu.
Ale obejde, můj ano ... :-)
Stačí mi pouze router - ten mám stejně tak jako tak. Pak jen v počítači (Notebooku) software na sdílení souborů "PC Share" - tot' vše! Router obyč samozřejmě už dnes moc smysl nemá ... s MIMO 300Mb/s bohatě stačí.
BluRay player nepotřebuju, k čemu ... stejně nemám takové ani 1 médium. :-) mě stačí vše ve standard rozlišení. Flash a externí disky ty používám bez ohledu na to, zda takový TV doma mám či nemám.