Hlavní navigace

Děti jsou na YouTube tři kliknutí od nevhodného obsahu

Daniel Dočekal

Studie zveřejněná v souvislosti s „Dnem bezpečného Internetu“ zmiňuje, že děti mají na YouTube velmi blízko k nevhodnému obsahu. Někdy i blíže než 3 kliknutí.

Děti sledující na YouTube typicky dětský pořad jsou jen tři kliknutí od nevhodného, dospěláckého, obsahu. Podobný obsah se jim navíc může snadno objevit v doporučených videích na pravé straně obrazovky. Upozorňuje na to britský deník Guardian na základě čerstvě zveřejněné studie. 

Jiná studie zmiňuje, že z 24 tisíc dotázaných dětí jich 27 % ve věku 7–11 let a skoro 50 % ve věku 11–19 let vidělo video, které mohou označit jako za „zraňující“ či „nepříjemné“.

Jen tři kliknutí daleko od dětských pořadů tak mohou najít například násilí, ale také nahotu. 

David Emm z Kaspersky Lab, kde studii vytvořili, říká, že je  alarmující, jak snadno se mohou děti k dospěláckému obsahu dostat. A upozorňuje na to, že ponechávat dítě bez dozoru u počítače může být nebezpečné (viz též Children at High Risk of Accessing Adult Content on YouTube).

Zdroj: YouTube study shows children ‚three clicks away from explicit material‘

Našli jste v článku chybu?
7. 2. 2013 13:23
petr či pavel (neregistrovaný)

.... když si představím, že kolikrát jsou děti od nevhodného obsahu na jedny (ne)zavřené dveře nebo na jedno tlačítko na dálkovém ovládání

7. 2. 2013 16:44
pn (neregistrovaný)

...o tom k jakým nechutnostem se mohou dostat tím když do adresy napíšou jedno(!) nevhodné URL. A tohle nebezpeční na ně číhá nejenom na Youtube, ale třeba i na Lupě a dalších zdánlivě seriózních webech.