Hlavní navigace

Digitální ČT z Krašova do 25. července, nebo až po olympiádě

18. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
18. 7. 2008

Česká televize zjevně slevila ze svého požadavku, že pokud se do 15. července nepodaří zahájit zemské digitální vysílání veřejnoprávního multiplexu z hlavního plzeňského vysílače Krašov, začne toto vysílání až po Letních olympijských hrách v Pekingu. Na svém teletextu nyní ČT informuje, že nejzazším termínem pro spuštění veřejnoprávního multiplexu na Plzeňsku je 25. červenec.

BRAND

Původně chtěla ČT zahájit zemské digitální vysílání na Plzeňsku 8. července, měsíc před začátkem olympiády. Podle technického ředitele ČT Rudolfa Popa by tak diváci v Plzni, kteří přijímají analogový program ČT 2 z vysílače Krkavec, měli celý měsíc na pořízení digitálního přijímače a řešení případných problémů s anténou. Analogovou ČT 2 z Krkavce totiž musí televize vypnout, protože na stejném kanálu 34 z Krašova bude šířit svoje digitální vysílání a oba vysílače by se navzájem rušily.

Start veřejnoprávního multiplexu závisí na dohodě ČT s Českými Radiokomunikacemi, kterým patří vysílač Krašov. Veřejnoprávní televize se mezitím dohodla s operátorem komerčního multiplexu 3, společností Czech Digital Group (CDG), na dočasném zařazení digitálního programu ČT 4 Sport do této sítě v Plzni. Sportovní kanál ČT tak mohou plzenští diváci naladit na kanále 52 z vysílače Košutka, stejně jako Primu nebo Óčko.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).