Hlavní navigace

Digitální ČT z Krašova do 25. července, nebo až po olympiádě

Česká televize zjevně slevila ze svého požadavku, že pokud se do 15. července nepodaří zahájit zemské digitální vysílání veřejnoprávního multiplexu z hlavního plzeňského vysílače Krašov, začne toto vysílání až po Letních olympijských hrách v Pekingu. Na svém teletextu nyní ČT informuje, že nejzazším termínem pro spuštění veřejnoprávního multiplexu na Plzeňsku je 25. červenec.

MIF18_témata2

Původně chtěla ČT zahájit zemské digitální vysílání na Plzeňsku 8. července, měsíc před začátkem olympiády. Podle technického ředitele ČT Rudolfa Popa by tak diváci v Plzni, kteří přijímají analogový program ČT 2 z vysílače Krkavec, měli celý měsíc na pořízení digitálního přijímače a řešení případných problémů s anténou. Analogovou ČT 2 z Krkavce totiž musí televize vypnout, protože na stejném kanálu 34 z Krašova bude šířit svoje digitální vysílání a oba vysílače by se navzájem rušily.

Start veřejnoprávního multiplexu závisí na dohodě ČT s Českými Radiokomunikacemi, kterým patří vysílač Krašov. Veřejnoprávní televize se mezitím dohodla s operátorem komerčního multiplexu 3, společností Czech Digital Group (CDG), na dočasném zařazení digitálního programu ČT 4 Sport do této sítě v Plzni. Sportovní kanál ČT tak mohou plzenští diváci naladit na kanále 52 z vysílače Košutka, stejně jako Primu nebo Óčko.

Našli jste v článku chybu?