Hlavní navigace

Digitální Megaradio Bayern už posluchači v bavorském příhraničí od srpna nenaladí

Lukáš Polák

Megaradio Bayern není první rozhlasovou stanicí, která digitální multiplex na kanálu 12D opouští. Už v nedávné minulosti se k tomuto kroku odhodlalo taneční rádio RT1 in the mix.

Doba čtení: 1 minuta

Digitální rozhlasová stanice Megaradio Bayern, kterou bylo možné po celé spolkové zemi Bavorsko naladit na DAB kanálu 12D, tuto distribuci ke konci měsíce července ukončí. Informoval o tom web Satellifax.de. Signál tohoto programu bylo možné zachytit také na území naší republiky, především v západních Čechách. S kvalitní přijímací sestavou ovšem bylo možné tento digitální okruh poslouchat i na území středních Čech. Součástí rozhlasového multiplexu na kanálu 12D jsou mimo jiné i komerční stanice Antenne Bayern, Rock Antenne a Radio Galaxy.

K TÉMATU: Z celobavorského rozhlasového multiplexu na kanálu 12D odchází další stanice

Odchod Megaradia Bayern z technologie DAB není žádným překvapením. Stanice už tento krok oznámila v březnu letošního roku. Jako důvody tehdy uvedla fakt, že digitální rozhlas je ještě příliš mladou technologií, která pohltí významné náklady vysílatele a ve srovnání s šířením signálu na VKV má stále malou penetraci. Megaradio Bayern není první stanici, která se rozhodla pro tento krok. V nedávné minulosti opustil multiplex na kanálu 12D i program RT1 in the mix. Megaradio Bayern bude nadále zachytitelné v lokálních sítích Mnichově, Norimberku, Augsburku a Ingolstadtu a také na internetu a v mobilních aplikacích.

Našli jste v článku chybu?