Hlavní navigace

Digitální Megaradio Bayern už posluchači v bavorském příhraničí od srpna nenaladí

19. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Megaradio Bayern není první rozhlasovou stanicí, která digitální multiplex na kanálu 12D opouští. Už v nedávné minulosti se k tomuto kroku odhodlalo taneční rádio RT1 in the mix.

Digitální rozhlasová stanice Megaradio Bayern, kterou bylo možné po celé spolkové zemi Bavorsko naladit na DAB kanálu 12D, tuto distribuci ke konci měsíce července ukončí. Informoval o tom web Satellifax.de. Signál tohoto programu bylo možné zachytit také na území naší republiky, především v západních Čechách. S kvalitní přijímací sestavou ovšem bylo možné tento digitální okruh poslouchat i na území středních Čech. Součástí rozhlasového multiplexu na kanálu 12D jsou mimo jiné i komerční stanice Antenne Bayern, Rock Antenne a Radio Galaxy.

ICTZ23

K TÉMATU: Z celobavorského rozhlasového multiplexu na kanálu 12D odchází další stanice

Odchod Megaradia Bayern z technologie DAB není žádným překvapením. Stanice už tento krok oznámila v březnu letošního roku. Jako důvody tehdy uvedla fakt, že digitální rozhlas je ještě příliš mladou technologií, která pohltí významné náklady vysílatele a ve srovnání s šířením signálu na VKV má stále malou penetraci. Megaradio Bayern není první stanici, která se rozhodla pro tento krok. V nedávné minulosti opustil multiplex na kanálu 12D i program RT1 in the mix. Megaradio Bayern bude nadále zachytitelné v lokálních sítích Mnichově, Norimberku, Augsburku a Ingolstadtu a také na internetu a v mobilních aplikacích.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.