Hlavní navigace

Digitální stanice Českého rozhlasu Rádio Junior se začala rodit již před rokem

11. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vytvořit rozhlasovou stanici věnovanou čistě dětskému divákovi bylo snem jeho šéfky Zory Jandové. Rozhodnutí padlo de facto ve chvíli, kdy se podařilo rozjet její „falešné“ vysílání.

Postupné kroky Českého rozhlasu vedly k tomu, že veřejnoprávní médium spustilo 1. března letošního roku plnohodnotný digitální okruh věnovaný čistě dětskému posluchači, tedy Rádio Junior. Jeho podoba se ale v podstatě začala rodit už před rokem. Přesně před rokem jsem do Rozhlasu dělala konkurz na vedoucí internetové a digitální stanice, takže ještě před mým příchodem tady takový projekt byl, řekla serveru DigiZone.cz Zora Jandová, tvůrčí skupiny Českého rozhlasu pro děti a mládež.

cif - debata 2

K TÉMATU: Analytik Českého rozhlasu: Nové okruhy osloví jednotky tisíc posluchačů denně

Jandová ve veřejnoprávním médiu nejprve podle svých slov provedla jakousi obnovu stávajícího dětského vysílání a na to se nabalily další záležitosti. Zjistili jsme, že můžeme na internetu dát stream. Jeden proud byl věnovaný písničkám a druhý obsahoval různé povídání, pohádky a podobně. Vše se začalo chovat jako falešné živé vysílání. Řekli jsme si, že už je to jen kousíček k tomu, abychom spojili tyhle dvě aktivity v jednu. Proto jsme si řekli, proč to neudělat, když nám to technologie umožňuje? Můj sen, aby bylo živé vysílání, se naprosto zrealizoval, pochválila si Jandová.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).