Hlavní navigace

Názory k článku Digitální televize: přišly jsme už o investice za 1,4 miliardy Kč

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 3. 4. 2007 20:49

  Pavel (neregistrovaný)
  Držím palce všem digitálním televizím, aby mohly začít vysílat co nejdříve.
  Mám pro ně jeden návrh. Většina z jejich projektů je natolik dobrých, že by měly bez problémů získat licenci znovu. Je tedy otázka, proč čekat v přípravě na vysílání až do opětovného potvrzení licence. Většina televizí může vysílání chystat i nadále a postupně i zahájit vysílání (se souhlasem RRTV, jako dočasně vysílají TV v MUX B) a po získání licence vysílat řádně. Digitálním televizím tak nebude ucházet zisk a tudíž nemusí podnikat arbitráž proti ČR. Navíc nyní, kdy Nava a Prima zřejmě nebudou mít bonusovou licenci (nepřihlásili se k TPP) mohou získat licenci i další neúspěšní zájemci z 1.LŘ další licenci.
 • 3. 4. 2007 21:48

  Dolinak (neregistrovaný)
  Arbitraz? A kdo to pak zaplati? No prece my danovi poplatnici. Udela se par skrtu v rozpoctu, nebo se navysi schodek a lid to pak zaplati.
  Lobby a korupce = nasi vladni predstavitele. Na tech bych to vymahal!!!
 • 4. 4. 2007 7:18

  prudic (neregistrovaný)
  A jak jinak chces tem debilum volicum vysvetlit, ze maji prestat volit ty parchanty, kteri sedi v prdlamente? Jedine tak, ze jim vezmes rodinne pridavky. Nic jineho nez zlataky na nemyslici amorfni sliz neplati!
  A ze to zaplatis i Ty? tak jsi se malo snazil amorfnimu slizu vysvetlit, ze parchanti se nevoli.
  Preji dobre rano prave se vzbudivsim. Socialisticke sny skoncily, vitejte v realnem kapitalismu - vezmi kde muzes legalne ukrast (treba licence :-) ).
 • 4. 4. 2007 17:16

  Radek Donát (neregistrovaný)
  Mam uplne stejny nazor. Poskozene televize mely v priprave vysilani pokracovat jako by k zadnemu rozhodnuti soudu nedoslo a nejpozdeji do data pozadovaneho rozhodnutim RRTV zahajit vysilani. Ze je to nelegalni? No a co? Kdo by tomu mohl zabranit? Policie? Soudy? Za jak dlouho? Koho by takove vysilani realne poskozovalo? Divaky? Stat? Nebo snad odmitnute zajemce? Ani nahodou! Ti by prece digitalne nevysilali tak jako tak. A uz vubec by me zajimalo kdo by mohl byt za vysilani pokutovan? TV stanice? Ty prece dostaly radnou licenci, a dokonce povinnost vysilani do roka zahajit. RRTV? Ta ma prece podle zakona pravomoc bez jakehokoli zduvodnovani licence udelit? Operatori? Ti maji schvalene pouze kmitocty od CTU, o obsahu nemaji pravo rozhodnout.

  A kdyz uz jsme u toho, co branilo RRTV nebo jednatelum postizenych drzitelu neprvzit soudni obsilku, tak jak to hrave prochazi i u daleko jednoznacnejsich spravnich rozhodnuti? ;-) Proste nekdo si servitky nebere a vyuziva sebemensi skuliny v zakonech, jini zakony striktne dodrzuji a neumeji v tom chodit. Bylo by zahodno, aby uz postizeni pochopili, ze proti medialni totalite v rukavickach jednat nelze a je treba vyuzit prinejmensim stejne ucinnych prostredku bez ohledu na etiku. Bohuzel. Na hruby pytel patri hruba zaplata.