Hlavní navigace

Digitální vysílání ČT v Brně a Ostravě má problémy s EPG

7. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
7. 11. 2008

Brněnské a ostravské vysílání digitálního multiplexu 1 České televize se potýká s problémy u elektronického programového průvodce (EPG). ČT upozorňuje na dočasné omezení v provozu EPG v digitálním zemském vysílání sítě 1 – multiplexu veřejné služby – na Brněnsku a Ostravsku. Plný provoz EPG by měl být v těchto regionech zajištěn od středy 12. listopadu, sdělil Štěpán Janda z tiskového oddělení ČT.

Důvodem současných problémů je aktuální konfigurace technologie pro odpojování regionálního vysílání ČT na brněnských vysílačích Hády a Barvičova, a na ostravském vysílači Hladnov. Proto nelze zabezpečit v plném rozsahu provoz kompletního EPG u programů ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT 4 a sedmi stanic Českého rozhlasu v digitální síti 1, řekl Janda.

UXD

Kavčí hory společně s Českými Radiokomunikacemi, které pro ČT technicky zajišťují provoz základních vysílačů veřejnoprávního multiplexu, nyní realizují vhodné technické řešení, které nebude závislé na technologii regionálního odpojování. Všechny nezbytné úpravy by měly být zcela implementovány k 12. listopadz. Do té doby bude na Brněnsku a Ostravsku funkčnost elektronického programového průvodce EPG v síti 1 omezena, k dispozici budou data k právě vysílanému a následujícímu pořadu, dodal Janda.

Česká televize nemohla podle Jandy ověřit plnou finkčnost EPG u regionálního vysílání před spuštěním multiplexu 1 v Brně a Ostravě, neboť před 31. říjnem, kdy zde tato síť začala vysílat, využívala přechodný digitální multiplex A. ČT se divákům z Brněnska a Ostravska za krátkodobé omezení v provozu elektronického programového průvodce EPG omlouvá, uvedl Janda. Ve všech dalších regionech je vysílání EPG v multiplexu 1 bez problémů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.