Hlavní navigace

Digitální vysílání z chomutovské Jedlové hory má výluku. Přidá se i rozhlas

31. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na dnešní den naplánovaly České Radiokomunikace výluku na severočeském vysílači Chomutov – Jedlová hora. Pokud vám tedy nejde televize nebo rozhlas, nepodléhejte panice.

Obyvatelé části severních a středních Čech se musí obejít dnes až do 15. hodiny bez signálu digitální televize. České Radiokomunikace, dominantní poskytovatel vysílacích služeb u nás, dnes naplánoval údržbovou přestávku na vysílači Chomutov – Jedlová hora. Ten funguje v takzvané společné jednofrekvenční síti s lokalitou Ústí nad Labem – Buková hora. Je tedy možné, že řada diváků o signál úplně nepřijde, ale v inkriminované době se jim značně zhorší.

Výluka se týká konkrétně multiplexu 1 na kanálu 33 – Česká televize a Český rozhlas – a také multiplexu 2 na kanálu 58 – komerční kanály Novy, Primy a TV Barrandov. Třetí celoplošná síť provozovaná společností Czech Digital Group z Jedlové hory nevysílá. Od devíti hodin se k digitální televizi přidá také rozhlas. Půjde konkrétně o ČRo 2 – Praha (94.2 MHz), ČRo 3 – Vltava (96.3 MHz), Fajn Rádio Agara (98.1 MHz), ČRo 1 – Radiožurnál (98.9 MHz), ČRo Sever (103.1 MHz) a Rádio Blaník Sever (106.5 MHz).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).