Hlavní navigace

Discovery Communications a Google uvádějí seriál Discovery TRVLR ve virtuální realitě

9. 10. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Discovery a Google
UVNITŘ VIDEO – Na celosvětově dostupném seriálu o 38 epizodách pracovaly týmy pro virtuální realitu (VR) obou společností. A natáčelo se po celé planetě.

Seriál přenese diváky přímo do centra dění a za zajímavými lidmi na každém z kontinentů a dá jim možnost nahlédnout na vše ve 360 stupních. Poznají jedinečné kultury, zajímavé rituály, zvláštní tradice i životu nebezpečné úkoly, které definují různé kultury v Severní Americe, Jižní Americe, Asii, Austrálii, Africe, Antarktidě i v Evropě.

Diváci Discovery se na nás obracejí kvůli inovacím a očekávají, že uspokojíme jejich touhu po poznávání a dobrodružství, říká Rebecca Howard, senior viceprezidentka pro rozvíjející se platformy a partnerství Discovery VR. Stejně jako společnost Discovery, VR tým společnosti Google sdílí nadšení pro sdílení příběhů ve virtuální realitě a jsme rádi, že spolu na seriálu ‚Discovery TRVLR‘, což je zatím náš nejambicióznější projekt, pracujeme.

NAPSALI JSME: Partnerství Discovery Communications a Olympic Channel má přinést nový obsah i v rámci VoD

Discovery letos najde třeba ztracené Escobarovy miliony nebo dopadne Unabombera

Epizody natočené v Severní i Jižní Americe, Asii, Africe, Austrálii a Evropě napsal a režíroval Addison O'Dea a produkovalo je studio Here Be Dragons. Epizody natočené v Antarktidě režíroval Barry Pousman a produkovalo je studio Yes Please Thank You. Tvůrčí producentkou seriálu je vítězka ceny Emmy, Saschka Unseld.

cif - debata 2

Obě společnosti zahájí vysílání 38dílného seriálu v pátek 3. listopadu, a to výhradně přes YouTube, webové stránky DiscoveryVR.com nebo přes aplikaci Discovery VR. Ta byla spuštěna v srpnu 2015, doposud zaznamenala 4,3 milionů stažení a vidělo ji více než 123 milionů lidí.

Seriál lze sledovat ve virtuální realitě pomocí nových brýlí Google Daydream View nebo jednoduchých brýlí Cardboard. Diváci si ho také mohou pustit na webu a na zařízeních podporujících operační systémy Android a iOS.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).