Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Diskuse na Novinkách – prázdné, sterilní a ve znamení marketingu od polygon - Cele mi to pripomina co se delo za...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 3. 2009 11:34

  polygon (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
  Cele mi to pripomina co se delo za blahych let meho mladi na chatovacim serveru xko. Pro ty, co nepamatuji, byl to komunitni server s chatem, forem, webzinem. Tenkrat cast komunity kritizovala administratory z necinnosti a neochoty naslouchat. Se zmenou faceliftu a nejakeho promazani databazi doslo k hromadnemu zabanovani vsech kriticky se vyjadrujicich lidi. Po te vetsina komunity odesla ke konkurenci.

  Kde jsou dnes ctenari a diskutujici z novinek? Predpokladam, ze neprestali cist noviny na webu a kdyz drive meli nutkavou potrebu plamenne diskutovat pod clanky, delaji tak i dnes, jen jinde.
 • 18. 3. 2009 22:16

  anonymní ---.net.upc.cz
  Což však diskutujícím nebere právo myslet si o "hostiteli" svoje, případně k němu na návštěvy přestat chodit.

  Já bych s názorem homunkula docela souhlasil, byť on to IMHO podal trochu nešťastně, jako by Novinky byly internetový diskuzní server. Spíš šlo o to, že v pojetí jejich cenzorů nešlo o jasná pravidla, co se bude mazat, ale o jakýsi mix snahy o politickou korektnost (čili vesměs potlačení toho, aby se věci nazývaly správným výrazem, takže namísto jasného a stručného zloděj je nutno napsat něco jako "jedinec v nouzi, který si dočasně vypůjčil statky jemu nepatřící") a zároveň vlastních názorů a postojů. A to se vám nemusí líbit bez ohledu na to, že na to provozovatel má právo.

  Stejně jako se mi nemusí líbit, pokud banka X ze dne na den zdraží 10x, přestože na to má také svaté právo.
 • 18. 3. 2009 16:36

  - homunkulus
  No, vono taky na Novinkách občas považují za vulgaritu i to, když někdo prohlásí že ho zdravotní stav pana exprezidenta Havla až tak moc nezajímá :-) S takovým přístupem se nedaj ani vydávat knihy, natož provozovat Internetový diskuzní server.
 • 19. 3. 2009 12:29

  - homunkulus
  No, doteď jsem žil v přesvědčení že Novinky JSOU (teda byly) diskuzní server :-) V tom byla jejich největší síla. Že by to měl být zpravodajský server nemůže nikdo myslet vážně. Na to nemaj. I když ... vypadá to tak že někomu ze SEZNAMU přehnané ambice zatemnily úsudek. Takže podle mne, pokud Novinky radikálně nezmění nastoupenou strategii, tak do pár měsíců zhebnou.
 • 18. 3. 2009 17:22

  Marek Lutonský (neregistrovaný) ---.brno.cpress.cz
  Uff... Copak Novinky.cz jsou internetový diskuzní server? Myslím, že začínám rozumět tomu, proč se můj pohled na toto téma tolik liší od některých jiných názorů.

  Když přijde na věc, tak Novinky klidně mohou mazat komentáře s lichým počtem interpunkčních znamének. Nebo s více než 25% převahou souhlásek nad samohláskami. Můžeme si o tom samozřejmě pomyslet své, stejně tak jako o nastavené úrovni moderování. Tady je ale zkrátka právo plně na straně provozovatele webu, jako uživatelé jsme pouze na návštěvě.