Hlavní navigace

Do multiplexu 3 míří další celoplošná televize. TiP TV využije studio po Public TV

19. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nabídková televize se podobá někdejší Top TV, stojí za ní podnikatelé Radek Pažout a Zdeněk Sláma. Vysílat bude z někdejšího studia Public TV v pražském Paláci Fénix.

Nová celoplošná televize zaměřená na prezentaci firem a přímou nabídku zboží a služeb s názvem TiP TV zahájí v květnu vysílání v pozemním multiplexu 3. Informovali o tom Alžběta Polzová a František Kuna ze společností TIP TV production, TIP TV marketing services a TIP TV broadcast, které budou zajišťovat provoz, výrobu pořadů a šíření signálu nové stanice. TiP TV bude vysílat z bývalého studia zkrachovalé Public TV v Paláci Fénix na Václavském náměstí v Praze.

K TÉMATU: Exšéfka Publicu rozjede do několika týdnů v multiplexu 3 celoplošnou Active TV

„Během května spustí své vysílání nový televizní kanál. Pod názvem „Tip TV“ bude divákům představovat české firmy, jejich produkty a služby ve formě komerčních prezentací uspořádaných do moderovaných tematických celků. Tuto novou televizi si budou moci naladit téměř všechny domácnosti, vysílat totiž bude v DVB-T s 97% pokrytím v multiplexu 3,” píší Polzová s Kunou v pozvánce na neformální setkání s novináři, plánované na 24. dubna v pražské kavárně Café Colore.

ICTZ23

TiP TV podle svých zástupců propojí svoje vysílání s internetovým portálem a slibuje tak interaktivní komunikační a prodejní kanál dostupný pro celou Českou republiku. Na obdobném principu už funguje stanice Inzert TV, která vysílá prostřednictvím pozemního multiplexu 4 v Praze, Brně a na Ostravsku. Stejně zaměřená byla i pražská televize Top TV, jejíž archiv pořadů nyní využívá Východočeská televize V1. TiP TV již spustila internetové stránky na adrese www.tiptv.cz, zatím však postrádají podrobnější informace o vysílání.

Do multiplexu 3 se chystá také další celoplošný teleshoppingový kanál Active TV, který připravuje někdejší ředitelka zkrachovalé Public TV Renata Pešková. Na projektu se podílí i povozovatel maďarské věštecké stanice Ezo TV. Active TV již narozdíl od TiP TV získala licenci pro celoplošné pozemní digitální vysílání.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.