Hlavní navigace

Dozorčí komise v Rozhlase zatím neshledala porušení zákona, její práce pokračuje

11. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ohledně personální politiky Českého rozhlasu, kdy měl dnes již bývalý generální ředitel Peter Duhan zaměstnávat v instituci svého syna Andreje, má být jasno 25. listopadu.

Dozorčí komise, která funguje jako poradní orgán Rady Českého rozhlasu, prozatím neshledala porušení zákona o veřejnoprávním médiu pod vedením dnes již bývalého generálního ředitele Petera Duhana. Neznamená to však, že k němu nedošlo. Dozorčí komise podle předsedy Rady ČRo Michala Stehlíka prozatím kontrolovala například marketingovou část média, kde skutečně porušení zákona této instituce shledáno nebylo. Stehlík nicméně konstatoval, že kontrolní činnost nadále pokračuje.

K TÉMATU: Poslanci se v listopadu sejdou kvůli kauze šéfa Českého rozhlasu Petera Duhana

Předseda Rady Českého rozhlasu se vyjádřil i k zaměstnávání osob blízkých generálnímu řediteli, které měly být díky Duhanovu synovi Andreji právě důvodem k podezření z porušení zákona. V této věci prozatím jasno není. Rada je orgán kolektivní, proto je na toto zatím brzo se ptát. Dokud nebude usnesení a dokud se nad tím neporadíme, tak se v této věci nemohu vyjádřit. S kolegy jsme se dohodli, že 25. listopadu se sejdeme a dáme nějaké stanovisko, informoval poslance na dnešním volebním výboru Michal Stehlík.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Duhanova personální politika škodila Českému rozhlasu, vyčítají mimo jiné odbory

Poslanec Vladimír Koníček své kolegy drobně opravil, když konstatoval, že nebylo zjištěno žádné závažné porušení zákona. Když se něco kontroluje, vždy je potřeba najít nějakou chybu, aby bylo splněno, zdůvodnil Koníček. Martin Kolovratník, který byl na minulém zasedání volebního výboru velkým kritikem situace v Českém rozhlase, tentokrát uvedl, že nechce, aby se rada cítila pod tlakem politiků a poslanecké sněmovny. Není mou motivací, abychom odvolávali Radu. Informace a moje citace, která se objevila v médiích (viz zde), byla mediální zkratkou. Nechtěl bych, aby tohle bylo vnímáno jako můj cíl, konstatoval.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.