Hlavní navigace

Názory k článku Druhá část přehledu set-top boxů doporučených pro přechod na nový vysílací standard DVB-T2

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 7. 2018 8:47

  BNS (neregistrovaný) ---.mepnet.cz

  ...no nechtělo by se mi kvůli koukání na TV startovat PC, k tomu sem tam nějaká ta aktualizace, když chci zrovna koukat na fotbal, navíc spotřeba energie bude mnohonásobně větší. Settopboxy vidím jako rozumnou možnost prodloužit život stávající televizi. Kdyby TV standard přinášel nějakou výraznou kvalitativní změnu, už bych novou TV koupil, ale takhle si se stb (se kterým taky ještě počkám, až bude ještě širší nabídka a lepší ceny) a LG z r. 2012 bohatě vystačím, než půjde dětem do pokoje.

 • 5. 7. 2018 19:18

  Pamětník

  Sundej si klapky z očí. Nedávný zdejší článek na téma nákladů ministerstev na přechod z DVB-T na DVB-T2 se právě týkal i obnovy přijímacích zařízení v domovech důchodců, sociálních zařízení, i třeba věznic. Tos přehlédl? Nebo nepamatuješ na příspěvky potřebným z veřejných rozpočtů na přechod z analogu na DVB-T? Pravidlo "chléb a hry" platí od starověku a politici ví, že platí i dnes.
  Chápu, že v zájmu prosazení placené satelitní distribuce si vymýšlíš i to, co by měla ČT na svých stanicích vysílat a co ne, ale to snad nemyslíš vážně, že to bude někdo respektovat. To bys mohl zase chápat Ty. Možná bys ale uspěl jako poslanec prosadit Tvé vize, ale to by ses musel nejprve nechat zvolit a potom přesvědčit většinu kolegů, aby Tvé absurdní návrhy prosadili.
  Asi nevíš nic o komunikačních kapacitách HZS, o síle vizuálního vjemu nad psaným, nebo mluveným slovem. Nebo v krizových situacích už nemusí být v dosahu informací všech 100% občanů, který naopak přisuzuješ jinde DVB-S2? Převzít úplnou kontrolu státu nad celým systémem distribuce a vysílání v DVB-T je nejen v možnostech státních složek, ale naopak se s tím v případné krizi počítá. To ale samozřejmě neplatí pro technicky nedosažitelnou satelitní distribuci, či spíše možné informační ticho.

 • 2. 7. 2018 9:17

  Pamětník

  V rámci sváteční dovolené testuji již třetí levný STB pro příjem DVB-T2, ZIRCON Fire. Je to na chalupě na Přešticku, kde jsou všechny vysílače v dosahu schovány před přímým příjmem za kopečky ve vzdálenosti stovek metrů až pár kilometrů. Ať natočím antény různých typů a zisků směrem na Krašov, nebo na domažlický Vraní Vrch, díky možnosti naladit i DVB-T2, jsou všechny tuzemské stanice přijímány v dobré kvalitě a sledovatelný je i bavorský Hoher Bogen. Ve směru Krašov STB naladí 70, na Domažlice 76 stanic. Když se smažou duplicity s přece jen slabším signálem, mohou desítky stanic uspokojit méně náročné diváky tradičním SD obrazem, ČT je samozřejmě v HD. Občas si okolní sousedé stěžují na kolísající signál DVB-T, ale zatím nepokládají za nutné si pořídit STB s DVB-T2 tunerem, nebo přemístit anténu z půdy nad střechu. Nechci jim ale vnucovat koupi nového STB s HEVC, nějak ještě nedospěli na potřebu a výhody HD příjmu a bojí se nového přístroje u televizoru a jeho dalšího DO, protože samotný televizor jim slouží zatím dobře.

 • 5. 7. 2018 13:55

  Pamětník

  Ani bys to nebyl Ty - bezejmenný, aby sis nepřidal ke svým úvahám hodnocení neznalosti a hlouposti oponenta. Opěvování "hrdinství" satelitních operátorů, kteří s rozvojem technologií celkem samozřejmě přešli z DVB-S na DVB-S2, bez přispění eráru nějaké ČR, je úsměvné. ČT, jako veřejnoprávní médium státu, má povinnost umožnit občanům jednoduchý přístup ke svému vysílání. Jen proto, že pozemně nezaručuje 100% pokrytí celého území státu se všemi občany, "utrácí navíc" i za satelitní šíření. DVB-S2 ale není cesta ovládaná státem, proto se na ní nemůže spoléhat a extra jí finančně podporovat. Proto také neexistuje zákonná možnost si nainstalovat parabolu kýmkoliv a kamkoliv. Není proto podivné a nevyvážené, že stát se nebrání přispívat na pozemní přechod, vynucený mezinárodními dohodami a sociálně slabším, sociálním zařízením a pod. přispěje na levný STB s tunerem pro HEVC a nepřispěje na mnohokrát dražší přechod na satelitní cestu, která ani někde nejde technicky realizovat. I kdyby nakonec zůstala volně v DVB-T2 vysílat jen veřejnoprávní ČT, stát by svojí povinnost dodržel a doufal, že politika jen placené distribuce komerčních TV nerozladí voliče tak, že by volili tu stranu, která by si do programu dala omezení vysílacích licencí komerčních subjektů v DVB-T2 za úplatu. Možná trochu divoká představa, ale politici pro své zvolení jsou schopni slíbit cokoliv, i pošlapat dlouhodobé mezinárodní smlouvy a závazky.
  Co se dnes válí na pultech obchodů se STB samozřejmě stát nezajímá, je to klasická komerční záležitost. Jen je může varovat a protože to lépe neumí, klidně to svěřil na certifikace ČRa. Jak předpokládám, i to je špatně. Že? :-D

 • 5. 7. 2018 18:16

  Pamětník

  Kdo je mimo, je věc názoru. I, že se názory přirozeně různí, je normální. To jen někdo si vybásnil, že jen jeho názory jsou ty správné a že nejlépe ví, co by měl stát, politici i ostatní spoluobčané dělat. Kdyby ČT vysílala jen přes satelit, tak by sice ušetřila, ale nesplnila by to, co jí stát ukládá. A je jedno, co si o tom myslíš právě Ty, o zbytnosti ČT a jiné nesmysly. To, že nechápeš potřeby lidí ve 21. století by mohlo být sice smutné, ale naštěstí o tom nerozhoduješ, jen si tady vyventiluješ své pocity.

  Volné vysílání ČT přes satelit by se dost prodražilo hrazením vysílacích práv pro celou Evropu, což si mohou dovolit jen bohatší státy, což určitě víš, ale jaksi se Ti to nehodí do krámu. Naštěstí není u nás satelitní vysílání považováno za nejlevnější řešení pro stát a jeho občany, ani není nejspolehlivější, když je v rukou zahraničních komerčních provozovatelů, nechráněné před technickým útokem, ani se na satelit nedá operativně poslat technik s krabicí náhradních dílů, s brašnou s vercajkem v pikapu, jak je to možné v DVB-T.

 • 2. 7. 2018 14:14

  LivingLegend

  Win10 home, aktualizace 1803 na P4/4gb ram/1Tb 5000ot./min cca 1.5h a to nepočítam dobu stažení. když vyměním plotnu za ssd tak ta doba je cca 1h.

  Nic jineho se mi tu na testy nevali...

 • 2. 7. 2018 16:16

  LivingLegend

  Opět špatně. Instalace mě u sledovaní opravdu neotravuje stejně jako stahování. Jelikož to běží na pozadí. Otravný je restart nebo notifikace ať provedu.

  Jinak měřil jsem to komplet od té doby co přestal stahovat...

 • 4. 7. 2018 19:48

  Tom (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz

  Ono je to celkem snadné rozpoznat. Stačí sledovat, u kterých set top boxů "svítí" slevová akce - ty certifikované nejsou :) A jak už bylo uvedeno v článku - je jich dost https://www.slewik.com/cs/elektro-akce-levne-vyprodej/set-top-boxy/

 • 5. 7. 2018 12:00

  Pamětník

  Demokraticky zvolení poslanci schvalují vládu, ta si podle aktuálního politického koláče rozdělí úřednická místa a tak stát rozhodl, že raději nebude dráždit své voliče přechodem střihem z DVB-T na DVB-T2, který by jim zákonitě náhle ukončil pozemní příjem. Výrobci, ani obchod by totiž nezvládli ze dne na den zásobit naše domácnosti statisíci patřičnými STB, včetně přítomnosti CI slotů. Proto byl zvolen dlouhý souběh, proto někdo zákonitě plní státní zakázku. Přímo z kapes daňových poplatníků to ale nejde, on do rozpočtu přinese nějakou miliardu prodej bývalých TV frekvencí. Samozřejmě jsou tím příznivci pozemní payTV popuzeni, ale bude jich bezvýznamně málo, na rozdíl od milionů voličů. :-D

 • 5. 7. 2018 11:07

  Pamětník

  Jó, jó, to příznivci pozemní payTV neradi vidí, protože se jim tím oddaluje sen o placení za HD reklamní stanice, s rušeným programem útržky z filmů a jiných méněcenných pořadů. Jen bych si netroufl tvrdit, že by ČRa nedokázaly zprostředkovat placený pozemák, ale asi jsou střízliví a správně odhadují preference kolenovrtů, spokojených s mazanicemi v SD zadarmo.

 • 5. 7. 2018 18:29

  retro silenstvi (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Pozor na oblíbený omyl. Německé televize rozhodně nehradí práva pro celou Evropu. Pravděpodobně mají jenom ve smlouvách uvedeno, že vysílání je FTA a pokrývá území EU. Díky jejich ekonomické síle jim takovou smlouvu každý podepíše, protože jsou významný partner. Čechům by to nikdo nepodepsal, protože za práva platí směšně nízké částky.

 • 6. 7. 2018 15:50

  Pamětník

  Že všechno víš lépe a všude jsi byl, to už je Tvůj folklór, na který jsem si už zvykl, ale že detailně víš, co vím já (vlastně, co všechno nevím), to mne tak trochu překvapilo. Že bys byl spolupracovníkem speciálních služeb, to mne zatím nenapadlo. Když si myslíš, že náklady ministerstev je malá domů, nebudu Ti to vymlouvat, ale to nic nemění na tom, že zahrnují i finanční výpomoc pro sociálně potřebné. Pokud velmi často je u Tebe téměř 50%, tak to odpovídá normálnímu rozdělení platforem příjmu TV. Klidně si mysli, že vězni se skládají na nákup televizorů, asi máš z tohoto prostředí nepěkné osobní vzpomínky. Už vidím, jak zákonodárci tvoří dramaturgické plány ČT, Ty jim asi při tom děláš poradce. Podobně asi i v krizových štábech. No, pobavil jsi mne....

 • 7. 7. 2018 1:26

  Pamětník

  Nepatřím do té skupiny sociálně slabých, ani nejsem klientem sociálního zařízení a tak nemohu podat osobní zkušenost s příspěvky na vynucený přechod na vyšší technologický stupeň pozemního šíření TV. Proto se musím spoléhat na veřejně přístupné informace a když zní věrohodně, potom je ve své argumentaci použiji. Nemá cenu vše do detailu rozepisovat, bylo by to obsáhlé. Jen snad vypíchnu, že proti příspěvkům na přechod v rámci pozemního vysílání samozřejmě vystupují zástupci satelitní distribuce, že to není technologicky neutrální. Dále ti samí prosazují paušální příspěvek všem domácnostem, ne tedy jen těm 4 milionům domácností závislých na přechodu k DVB-T2, ale aby se mohl příspěvek použít jako část úhrady na dražší přechod na satelit. Státní příspěvek na přechod není specifický jen pro Česko, ale např. i ve Francii byl 20€, u nás by měl být 1000.-Kč, což by mělo stačit na třídu levnějších STB s HEVC. Proti příspěvkům není ani samotná EU:„Usnesení Evropského parlamentu, které bylo ratifikováno Radou EU 25. dubna tohoto roku, říká, že kompenzace se mají dávat zejména koncovým uživatelům a měly by se jim dávat technologicky neutrálně. Naše interpretace je, že by měl být nějaký příspěvek pro diváky, kteří budou přechodem negativně postiženi. Což je zhruba polovina všech českých domácností, které využívají terestriku jako primární zdroj příjmu,“ uvedl Brom v rozhovoru pro DigiZone.cz. „Oni si třeba za ten příspěvek, který jim stát nabídne, mohou vybrat, jestli si přeladí anténu na nový terestrický standard, koupí si set-top box na tento nový standard, nebo příspěvek použijí na to, že si částečně zaplatí satelitní set-top box,“ dodal sekretář ČASO."
  Ostatně se dá komplexně čerpat z https://www.televizniweb.cz/2017/05/satelitari-stat-ma-prispet-divakum-kterych-se-dotkne-prechod-na-dvb-t2-treba-na-nakup-satelitu/

  Máte samozřejmě pravdu v tom, že lze získat sociální úlevy z povinnosti platit koncese za držení TV, ale to není jednorázová akce, o kterou by se jednalo při přechodu z DVB-T na DVB-T2, čili pro ní platí jiná pravidla.

  Předchozí moudrost bezejmenného, že i ve věznicích mají satelitní příjem, ale nezmenšuje předpokládané náklady Ministerstva spravedlnosti:"Je­nom co se týče resortu Ministerstva spravedlnosti, náklady na pořízení set-top boxů do televizorů a úpravy televizních rozvodů pro Vězeňskou službu činí odhadem 6,3 milionu korun, píše se ve vyjádření resortu."

  Čili úvahy o zbytečnosti a mrhání státních prostředků na hrazení přechodu pro určité skupiny občanů jsou sice pěkné, ale nic s tím nezmůžou. Opět viz:"V dnešní Strategii a diginovele jsou ale nějaké kompenzace odhadované na 50 milionů korun pouze pro sociální ústavy, jako jsou domovy důchodců nebo dětské domovy,“ uvedl sekretář satelitní asociace v rozhovoru pro DigiZone.cz."

  Tím pro mne argumentace o příspěvcích na přechod z DVB-T na DVB-T2 končí a dále zde můžete šířit moudra o tom, jak Vaše představy takový postup neschvalují. Mne už to nebude zajímat a nebude mi to stát za další diskuzi na toto téma.

 • 5. 7. 2018 18:35

  Pamětník

  Co tím vlastně chtěl autor říci? On až tak velký rozdíl mezi Evropou a EU není, zejména když německé veřejnoprávní stanice lze přijímat i za hranicemi Evropy. Tvé "pravděpodobně" Tě ale staví do role, že druhé, nebo alespoň mne, přesvědčuješ o něčem, co nevíš.

 • 5. 7. 2018 18:49

  retro silenstvi (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Německé televize neplatí práva ani pro území EU. Jedná se pouze o nějakou větu ve smlouvách, která jim to umožňuje. BBC má například tuším povoleno vysílat na území Beneluxu, protože to je někde zmíněno v těch smlouvách, které každému podstrčí. Historická záležitost.

 • 5. 7. 2018 13:20

  bez přezdívky

  Tvůj story o poslancích je sice zajímavý, leč úplně mimo, protože technicky se klidně mohl systém DVB-T nechat dojet do konce platnosti původních registrací (což je v rozpětí od roku 2017, kdy skončila platnost pro RS7 až do nejzazšího termínu v roce 2022, kdy končil mux 3) a nové licence pak samozřejmě dávat už jenom pro DVB-T2. Nebylo tedy potřeba ani vyhazovat miliardy daňových poplatníků na jakési zpackané přechodové sítě a ani nijak řešit výrobu set-top-boxů, kterých se už teď válí na pultech tolik, že se stávají ležáky, natož za cca 3 roky.
  Jinak z kapes daňových poplatníků to pochopitelně JDE, protože kromě faktu, že o nové (uvolněné) freekvence nemá vůbec nikdo zájem, tak i potenciální příjem z tohoto prodeje je součástí státního rozpočtu, tj. dotýká se každého občana (tedy i daňového poplatníka). Je to tedy zcela neúčelné vyhazování peněz, navíc s tím, že se napakují pouze operátoři pozemního vysílání a divák nedostane naprosto nic oproti současnému stavu (vlastně ano, pár programů ČT HD).
  Každopádně jak stát začne něco organizovat a do něčeho strkat čumák, tak to vždycky akorát totálně podělá, viz kdysi přechod z analogu na DVB-T a teď výše jmenované zpackanosti u přechodových sítí. Naopak, když je stát mimo hru a nemá možnost svými přechytralými inkousty z ministerstev a všelijakých pochybných dalších organizací do toho zasahovat, tak je vše plynulé a k dobru diváka - viz přechod z DVB-S na DVB-S2. Být toto pod dohledem státu, tak nikdo ani neví, jak vypadá HD. Takže se směješ leda vlastní neznalosti a hlouposti, tobě tak vlastní.

 • 6. 7. 2018 22:36

  retro silenstvi (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Máš samozřejmě pravdu. Neexistuje žádný nárok pro chudé na cokoliv, co souvisí s televizí, internetem nebo telefonováním. Jedinou výjimkou je osvobození od koncesionářských poplatků. Celkově i samotné dávky na živobytí jsou velice nízké a podmínkou je docházení na úřad práce, přičemž nabídnutou práci nelze v žádném případě odmítnout. Nejzajímavější sociální dávkou je tak příspěvek na bydlení, ale na tom taky nikdo nezbohatne.

 • 6. 7. 2018 19:43

  bez přezdívky

  Tvoje výmysly o jakési pomoci sociálně slabým jsou totální pitomost a jak jsem už psal, tak absolutně nevíš, jak se věci mají. Stát vyplácí dávky státní sociální podpory a hmotné nouze, přičemž ani v jednom případě nelze uplatňovat cokoliv, co souvisí s příjmem TV. Jediná "úleva" pro příjemce dávek hmotné nouze je osvobození od koncesionářského poplatku, a to vždy na dobu 3 měsíců (pak se musí opětovně doložit oprávněnost). Skutečně nechápu, proč se neustále ztrapňuješ tím svým chytráctvím, když o dané věci nemáš ani páru...
  Vězni se na nákup televizorů pochopitelně neskládají, což ale nic nemění na faktu, že by klidně mohli. Ovšem tuto oblast je zbytečné řešit, protože ve věznicích může být stejně tak pozemní příjem, jako příjem satelitní nebo kabelovka, IPTV. Opět není nikde dané, že tam musí být za každou cenu jenom příjem pozemní a ještě s tím, že stát bude kupovat zařízení pro T2. To je tak nanejvýš tvoje bujná fantazie pramenící z toho, že ničemu nerozumíš, a tak si v diskuzích hledáš dementní témata, aby ses aspoň nějak zviditelnil.

 • 9. 7. 2018 16:35

  pedro (neregistrovaný) 46.183.64.---

  To samé je u mne na chalupě u Nového města nad Metují, tam jsem teď testoval slovenský setbox Almu Ihd o proti setboxu Hyundai s MPG4 jasně vyhrála Alma s DVBB-T2 26kanál s ČtHD kvalita i síla signálu na teploměrech 100% to samé 28 kanál na Černou horu. Co nešlo nalaďit to je 24 kanál, ten je směrem na H.K. Jako třešničku na dortu je kanál 49 s TVP i HD sice na hraně, ale poláci jdou, ten Hyundai to ani nenaladil, kdysi naladíl polský 30kanál teď ani ťuk. V česku lidi nejsou pro pokrok. Ještě by mne zajímalo jaký zvuk má Čt v DVB-T2 AAC+AC3, ale přes optický kabel mi resíver nerozkoduje prostorový zvuk jenom to mám ve stereu. Doma po připojení na net HBBTV jede slušně akorád u Primy to blbne.

 • 5. 7. 2018 7:24

  bez přezdívky

  Jakási certifikace je od základu úplná pitomost a jedná se jen a pouze o reklamu Českých Radiokomunikací, které mohou tak max. garantovat funkčnost ve svých sítích, ale v ostatních nikoliv. Navíc ani jeden ze set-top-boxů nesplňuje požadavky D-Book, protože chybí CI slot, který D-Book vyžaduje.

 • 9. 7. 2018 1:11

  NOVAk - estrádní typ (neregistrovaný) 185.156.174.---

  nevim o cem se tady diskutuje, porad nejake "SSD", "ministerstvo"... to uz prisla dalsi norma na vysilani a budou se nakupovat nove pristroje?:) To chapu z titulku clanku. Tak to me nezajima, TV nesleduji, znam jenom videoOnDemand bez reklam. Neco tam sice bezi na CI slotu, ktery bych nemusel menit stejne, ale programy nas nezajimaji - vysilaji totiz nejake nezajimave veci v nevhodny cas.
  Jo a settopbox je nejeotravnejsi zarizeni, je nutne prepnout TV na STV, pak receiver na STB -- jo nekdy jsem mival tohle smesne zarizeni..

 • 10. 7. 2018 8:29

  Bobik (neregistrovaný) 80.2.23.---

  Ja to mam jednoduche na TV programy nekoukam uz vice jak 10 let - stejne jsou tam jen kraviny.
  Mame na TV napojenej notas kterej ovladame bezdratovou myskou s klavesnici a sledujeme serialy ci sem tam nejakej filmek ci neco na youtube vic nic nepotrebujeme k radosti.

  PS: jeste si poslechneme hudbu. Kdyz uz nedelam DJe tak jsem na TV napojil moje bedny KRK :D

 • 5. 7. 2018 16:59

  bez přezdívky

  Jsi úplně mimo, protože kdyby ČT vysílala jenom přes satelit a na předražený pozemák se vyprdla, tak ušetří podstatně víc peněz, než opačně. A to i v případě, že by na satelitu přestala kódovat, podobně jako nekóduje např. ARD/ZDF. Ovšem o ČT tady řeč nebyla, to je zase tvoje odvádění pozornosti od tématu, tj. od placení pozemního T2 vysílání daňovým poplatníkem, přičemž v celkovém součtu nejvíc stojí provoz komerčních DVB-T2 muxů a nikoliv toho jednoho jediného veřejnoprávního. Mimochodem náklady na satelitní šíření na Astře hradí z 1/3 M7 (Skylink), zatímco v pozemním T2 jsem nikde neregistroval, že by ČRa nějak přispívaly. To jenom, abys začal být poněkud v obraze a ne ve svých snech...
  Sociálně slabé neřeš a nesklouzávej k populismu, protože TV není nezbytností, ale je to naopak obyčejná zbytnost a není důvod, aby se státní sociální podpora a hmotná nouze tímto zabývala (ta řeší primárně bydlení, stravu a rozhodně ne čučení na TV).

 • 2. 7. 2018 15:13

  retro silenstvi (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Absolutně neuvěřitelné. Já mám SSD disk a k tomu dvoujádro Skylake, typický procesor používaný v multimediálních sestavách, a aktualizace trvají desítky vteřin. Stahování nehraje roli, protože to vám nebrání sledovat fotbal. Jenom instalace.

 • 6. 7. 2018 10:58

  bez přezdívky

  Náklady ministerstev jsou tak leda malá domů všemožným kamarádíčkům apod., kde se chce na státní kase každý přiživit. A jenom pro tvoje info, tak v sociálních zařízeních (domovy důchodců apod.) mají velmi často příjem ze satelitu a na tvůj opěvovaný pozemák akorát hází bobek. Ve věznicích se pak může osazenstvo "složit" a něco si nakoupit za svoje, není důvod, aby daňový poplatník financoval někomu za katrem televizní čumendu.
  Co má a co nemá ČT vysílat, to je pochopitelně v rukách zákonodárců (a nikoliv, jak sis vyfantazíroval, že je to na její libovůli) a jelikož Dvořák neustále brečí, jak nemá peníze, tak zrovna nákup práv např. na MS ve fotbale (kde ČR vůbec nebyla zastoupena) přijde na přetřes mezi prvními.
  O systému HZS nevíš naprosto nic (třeba to, že může využívat i TV a R ve všech distribučních platformách dle potřeby), takže nedělej chytráka a neřeš věci, ve kterých jsi totálně mimo mísu. Jinak stát žádnou kontrolu nad ničím samozřejmě jen tak nepřevezme, protože ani nemá kým, když o všechno přišel při privatizaci Správy radiokomunikací v roce 2001. Nehledě na to, že tvoje vize je jak vyšitá z let padesátých, kdy pozemní vysílání plnilo roli vojensko-strategického významu, což v roce 2018 je už notně za zenitem. Stejně jako ty, který zjevně nestíhá držet krok s dobou a žije duchem kdesi před 70 roky.

 • 2. 7. 2018 18:00

  retro silenstvi (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Jenomže restart je součástí instalace. Podívej se, já používám PC od dob MS-DOSu. Sice pouze jenom jako běžný přihlouplý uživatel, ale tenhle Skylake systém jsem si sám poskládal dohromady. Nejvíc mě vyděsilo to příšerné chroupání procesoru, když se poprvé zavírá ten socket. Prý je to ale naprosto normální a vyděsí to spoustu lidí.

 • 5. 7. 2018 11:40

  bez přezdívky

  D-Book nedělal žádný příznivec placené pozemní platformy, ale odborníci, kteří - na rozdíl od tebe - žijí v realitě a dobře vědí, že všechno právě k placené platformě směřuje. Přičemž ČRa si mohou blábolit co chtějí, ale až jim po roce 2020 vyschne státní penězovod do T2 (což je ono rádoby "SD zadarmo", ve skutečnosti však draze placené z kapes daňových poplatníků) a od komerčních stanic dostanou leda suché z nosu, tak nepochybně rychle přehodnotí situaci a placený pozemák budou vychvalovat na každém kroku :D

 • 7. 7. 2018 9:28

  bez přezdívky

  Ten tvůj televizniweb je jedna velká prolhanost pod taktovkou Gebauera a Procházky (ČRa) a objevují se tam tak nehorázné výmysly, že oproti tomu i ty tvoje žvásty jsou jenom slabým odvarem. Podobně lživě snad psalo naposledy Rudé právo před rokem 90. Takže z prstu vycucané počty domácností údajně přijímajících pozemní signál, enormní zájem o terestriku a další a další pitomosti, co se tam píší, může brát vážně pouze jedinec po lobotomii. Čímž už začínám tvým příspěvkům rozumět a je jasné, odkud vítr vane...

 • 5. 7. 2018 18:31

  bez přezdívky

  Paradoxně právě satelitním vysíláním ČT splňuje takřka 100% pokrytí, což se jí nikdy pozemákem nepovede, ani kdyby se rozkrájela. O zbytnosti TV jako takové pak bez diskuzí svědčí to, že se státní sociální podpora v žádném případě neposkytuje na nákup televizních přijímačů ani set-top-boxů a dalších nutností k příjmu potřebných. Takže já si o tom nic myslet nemusím, stačí konstatovat fakta.

  Volné vysílání ČT není až takový problém, jak by se mohlo zdát. Na retro kanálu ČT1 je vesměs vlastní tvorba, ČT24 je bez kódu už teď a zbývá ČT2 a ČT :D/ART, kde práva nebudou tak výrazně drahá. A ČT4 může vysílat jenom domácí sport a nevyhazovat peníze koncesionářů za nějaké fotbaly cizích států apod., což jednoznačně patří na komerční stanice.

  A k tomu státu - ten má JEDNOTNÝ SYSTÉM VAROVÁNÍ A INFORMOVÁNÍ, který spravuje HZS ČR. A má ho proto, že i pozemní vysílání je v cizích rukách, tudíž bez jakékoliv přímé kontroly státu. Než začneš něco plkat o tom, co je v čích rukách, tak si zjisti fakta a neztrapňuj se.

 • 2. 7. 2018 7:37

  retro silenstvi (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Pokud se vám doma válí nějaké PC, tak bych vůbec nekupoval žádný podobný bazmek. Existuje například multistandard USB tuner T2/S2 za cenu 69 eur + doprava. Najdete ho v německém eshopu TBS technology.de a pošlou vám ho samozřejmě i do Česka. HbbTV lze na PC sledovat taky, používá se k tomu přehrávač DVB Viewer s extra pluginem za příplatek. Ale na PC to nemá zrovna moc smysl, je to trochu zbytečné.

 • 2. 7. 2018 11:54

  retro silenstvi (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Teda pánové. Naklikat někomu na fóru o počítačích a televizi plusové body za to, že prý kvůli aktualizacím operačního systému neuvidí fotbal? Víte jak dlouho trvá instalace aktualizací ve Windows 10? No, moc dlouho to rozhodně není. Amatéři.

 • 2. 7. 2018 9:18

  retro silenstvi (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Spotřeba není nijak závratná, protože při přehrávání multimédií pochopitelně grafika a procesor běží automaticky v úsporném režimu. Navíc Česká republika plánuje strategickou dohodu s Ruskem na stavbu nových bloků jaderných elektráren za více než sto miliard, a hádejte kdo to zaplatí. Zaplatíte to vy, protože se bude účtovat základní sazba podle nainstalovaného jističe. Nízkou spotřebou nic v budoucnu neušetříte. Ještě vás označí za příživníky.