Hlavní navigace

Důvody zrušení tendru na slovenské DVB-T jsou zatím neznámé

10. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
10. 12. 2008

O tom, že tendr na výběr provozovatele prvních dvou digitálních multiplexů na Slovensku byl zrušen, už víte. Důvod, který však musí Telekomunikační úřad Slovenské republiky (TÚ SR) uvést, však zatím nikoliv. Jak uvádí server digimedia.sk, podle Zákona o elektronických komunikacích se tendr může zrušit z důvodu podstatných změn okolností, za kterých se výběrové řízení vyhlásilo. Mluvčí úřadu Roman Vavro však důvody konkretizovat nedokázal. Ke změně pak dojde v době, kdy TÚ SR zrušení řízení oznámí oficiálně jeho účastníkům.

K TÉMATU: Slovensko zruší tendr na operátory prvních dvou digitálních multiplexů

Podle Vavra by se tak mělo stát v horizontu několika dní. Na otázku, jak podstatně se změnily okolnosti digitalizace, však pro deník Hospodárské noviny neodpověděl. Za podstatné změny je však např. možné podle odvolaného šéfa TÚ SR Branislava Máčaje možné považovat například změnu využití frekvenčního spektra. K této podmínce však nedošlo.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Slovenský parlament odvolal šéfa telekomunikačního úřadu Máčaje

Do výběrového řízení, které nyní TÚSR zruší, se přihlásily čtyři společnosti, včetně rakouského operátora ORS. Proti odvolání Branislava Máčaje se již ohradila eurokomisařka pro telekomunikace a média Viviane Redingová, která po slovenské vládě požaduje do 15. prosince vysvětlení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.