Hlavní navigace

DVB-T si ukrojí 40 milionů z dotace na vysokorychlostní Internet

2. 5. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 5. 2006

Dotace 200 milionů korun pro rozvoj vysokorychlostního Internetu v České republice se o pětiku zkrátí. Ministerstvo informatiky se rozhodlo, že 40 milionů korun využije raději na informační kampaň k propagaci digitálního televizního vysílání. Podle ČTK dnes mluvčí ministerstva Klára Volná uvedla, že se vláda bude zabývat schválením návrhu na přerozdělení financí během několik týdnů. Na podporu rozvoje vysokorychlostního Internetu vyčlenila vláda pro následující čtyři roky 800 milionů korun z prodeje Českého Telecomu španělské Telefonice. Letos mohlo ministerstvo ve výběrovém řízení rozdělit maximálně čtvrtinu z celkové sumy.

Vybrali jsme projekty, které podle našeho názoru za to stály, a přidělili jim dotaci, kterou jsme považovali za přiměřenou. Rozhodně nebylo cílem rozdělit vše za každou cenu, vysvětlila Volná. Zhruba 150 milionů korun ministerstvo rozdělilo na rozvoj vysokorychlostního Internetu mezi 47 projektů. Kromě přerozdělených 40 milionů korun získá ministerstvo pro kampaň k zavádění DVB-T dalších 45, a to ze státního rozpočtu. Pro příští rok požaduje kvůli digitalizační kampani zvýšení svého rozpočtu o 100 milionů ko­run.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.