Hlavní navigace

Dvořák největším favoritem volby, parametry DVB-T2 vysílačů nebo seriálové plány místních vysílatelů

15. 4. 2017
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Česká televize
TÝDENNÍ REVIZE – Od patnácti radních dostal Petr Dvořák patnáct hlasů pro setrvání ve funkci, ČTÚ oznámil parametry přechodové DVB-T2 sítě 12 a náš spolupracovník představil chystané seriálové novinky.

Petr Dvořák za dva týdny nejspíše obhájí post ředitele ČT

Klíčovým mediální tématem bylo první kolo volby generálního ředitele České televize, při kterém Rada ze dvanácti kandidátů vybrala pět postupujících do druhého kola. Kromě stávajícího ředitele Petra Dvořáka, který získal plný počet patnácti hlasů, postoupil s jedenácti hlasy také bývalý ředitel televize Prima Martin Konrád, s jedenácti hlasy pak editor zpravodajství ČT Karel Novák, devět hlasů obdržel ekonom Petr Vinklář a s osmi hlasy odcházel někdejší bruselský zpravodaj Jiří F. Potužník

Programový ředitel Milan Fridrich a generální ředitel Petr Dvořák.

SERIÁL: Volba generálního ředitele ČT v roce 2011

Radní zúžili seznam kandidátů na ředitele České televize. Šanci má Dvořák, Konrád, Novák, Potužník a Vinklář

Patnáct hlasů pro Dvořáka. Za čtrnáct dní tak nejspíš obhájí mandát ředitele České televize

Jak vyrovnaný je rozpočet České televize? Nejen Pavel Hanuš reaguje na přednášku Radka Žádníka

ČTÚ zveřejnil parametry přechodové sítě ČRA

Mimo v současnosti už používaného 31. kanálu bude přechodová DVB-T2 síť Českých Radiokomunikací vysílat také na kanále 28. Na ten se budou orientovat diváci v Brně, Ostravě Jihlavě, Pardubicích nebo Voticích. Kromě již běžící Prahy bude kanál 31 vysílat v Plzni, Liberci, Ústí nad Labem nebo v Domažlicích. 

 • Brno (Hády) – 28. kanál, 10 kW, horizontální
 • Brno (Barvičova) – 28. kanál, 10 kW, vertikální
 • Cheb (Zelená hora) – 31. kanál – 20 kW, horizontální
 • Domažlice (Vraní vrch) – 31. kanál – 10 kW, horizontální
 • Jihlava (Javořice) – 28. kanál – 100 kW, horizontální
 • Liberec (Ještěd) – 31. kanál – 50 kW, horizontální
 • Ostrava (Hošťálkovice) – 28. kanál – 100 kW, horizontální
 • Ostrava (Hladnov) 28. kanál – 3 kW, horizontální
 • Pardubice (Krásné) 28. kanál – 100 kW. horizontální
 • Plzeň (Krašov) – 31. kanál – 100 kW, horizontální
 • Praha (Cukrák) – 31. kanál – 100 kW, horizontální
 • Praha (Žižkov) – 31. kanál – 32 kW, vertikální
 • Ústí nad Labem (Buková hora) – 31. kanál – 40 kW, horizontální
 • Votice (Mezivrata) – 28. kanál – 32 kW, horizontální

Zájemci o RegionálníTelevizi.cz budou brzy odtajněni

V posledních měsících se objevovaly zprávy o možném prodeji této stanice. Informace o možném prodeji potvrdila serveru DigiZone i její majitelka Eva Stejskalová, která ale dlouho nechtěla být konkrétnější. Až v souvislosti s chystanou oslavou pěti let od zahájení vysílání se rozhodla být sdílnější. Zájemců o vstup do RegionálníTelevize.cz je několik a věřím, že v řádů dnů až týdnů bude jasno. Mně jde zejména o potenciál rozvoje a ten vidím u dvou z nich. Věřím, že na večírku již nového partnera představím, uvedla pro DigiZone Stejskalová.

Eva Stejskalová

RegionálníTelevize.cz oslaví pětileté výročí, na večírku by se mohli objevit i noví podílníci

Začala vysílat stanice UP Network zaměřená na letectví

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na zasedání konaném 4. dubna 2017 udělila společnosti EFB Network, s. r. o., dvanáctiletou licenci pro satelitní a kabelové vysílání. Týká se dokumentární stanice UP Network určené pro ČR (u satelitu i pro SR, Nizozemsko a Belgii) s hlavním vysílacím jazykem češtinou a rozsahem vysílání 24 hodin denně. UP Network má být první televizní stanicí plně zaměřenou na letecký průmysl a vše, co létá. Stojí za ní bývalý výkonný ředitel Barrandova, František Borovský, nyní generální ředitel a také většinový majitel kanálů. Ten z vedení TV Barrandov odešel po téměř dvouleté spolupráci koncem minulého roku.

V pátek začne vysílat stanice UP Network zaměřená na letectví

Veřejnoprávní média už nebudou platit DPH z vybraných poplatků

Poslanci konečně schválili, i s peripetií návratu ze senátu, daňový balíček, který po letech soudních sporů zbavuje média veřejné služby plateb DPH z vybraných koncesionářských poplatků. Česká televize by tak měla získat asi půl miliardy a rozhlas něco přes sto milionů. Což se, vzhledem k neustále se měnícím technologiím, hodí. Česko se tak konečně postaví do jedné řady například s poslanci tolik vzývanou BBC, která má nárok na odpočet DPH historicky. Televize prostředky použije se vší pravděpodobnosti na přechod na DVB-T2 a rozhlas na digitalizaci DAB a další rozvoj, zřejmě i na podporu nejrůznějších kulturních projektů pro své posluchače.

Jedno slovo za stovky miliard aneb stát vrátí Českému rozhlasu DPH

Pěstírna, Génius nebo Little Lady aneb seriály na drogách

Co v nejbližší době čeká tuzemské diváky na seriálové scéně? Lapidární shrnutí ve dvou slovech by znělo – samé drogy. Ať chceme či nechceme, drogy jsou všudypřítomné. Můžeme se bavit o legálních přípravcích, kterými si pravidelně čistíme mozkové zážitky, nebo o těch poloilegálních či úplně zakázaných látkách – je to jedno, drogy tu prostě s námi jsou a budou. A ovlivňují jak život náš, tak život seriálových hrdinů, se kterými se budeme v příštích týdnech setkávat.


Autor: National Geographic

Seriál Génius

Drogy v redakci, drogy ve sklepě nebo génius na drogách

KL24

Další ověřené DVB-T2 přístroje

Ke čtvrtému dubnu byly v rámci testování Českých Radiokomunikací prověřeny desítky zejména televizních platforem, což v souhrnu dává více než 800 kompatibilních přístrojů.

Máme tu přes 30 nových televizorů s logem DVB-T2 ověřeno

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).