Hlavní navigace

EA končí s hrami na Facebooku od studia Playfish, končí SimCity a The Sims Social

15. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Playfish se v roce 2009 ocitli u EA za 300 milionů dolarů a vypadalo to na skvělou budoucnost, hlavně tu sociálně-facebookovou.

Z her pocházejících od společnosti Playfish (tu EA koupili v roce 2009 za 300 milionů dolarů) toho na Facebook už tak nezbylo příliš a poslední fungující končí. Konec se kupodivu dotkne i SimCity Social, The Sims Social a Pet Society, které z těch zbývajících ještě stále patří mezi ty povedené a úspěšné. Tedy alespoň historicky úspěšné, vlna změn na Facebooku postupně herní platformu zabíjí.

Konec tří jmenovaných her bude k 14. červnu. Už 14. května ale končí Madden NFL Supersts 11 a 12 i NHL Superstars. Po velké čistce zůstane EA na Facebooku hlavně jenom v podobě hry -Bejeweled Blitz. Z končících her budou asi nejvíce nešťastnými hráči The Sims Social a SimCity Social,  obě hry se dostaly (v minulosti) mezi špičku her na Facebooku a stále mají věrné hráče. The Sims Social se na Facebooku objevily před dvěma lety (Hra The Sims Social přichází na Facebook), SimCity Social loni.

BRAND23 Workshop

S koncem her souvisí i to, co se stane s případnými herními měnami a hlavně kartami Playfish, které mají určitou reálnou hodnotu – EA doporučuje aby je hráči utratili ještě před ukončením provozu her. Pokud to neudělají, budou muset případné nevyčerpané karty řešit se zákaznickou podporou.

Appdata.com najdete Electronics Arts na desátém místě žebříčku (s 30 miliony měsíčních uživatelů) – jedničkou je stále Zynga (s 230 miliony měsíčních uživatelů – mějte ale na paměti, že AppData uživatele sčítá, neumí řešit uživatele hrající více her). Každopádně Zynga aktuálně nemá jedničku mezi hrami, tou je Candy Crush Saga (45 milionů uživatelů) společnosti King. Na druhém místě nicméně najdete FarmVille2 od Zyngy (40 milionů měsíčních uživatelů).  Nejhranější hra od EA je Bejeweled Blitz, na dalších místech jsou The Sims Social, Pet Society, Solitaire Blitz a Simcity Social (konkrétní počty uživatelů AppData neumí odhadnout). 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).