Hlavní navigace

Enigmy64 od tvůrců CSS Hatu se jen za dva týdny prodalo asi 1000 licencí

29. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dlouhodobě tvůrci míří k ucelenému SaaS pro webové vývojáře.

Enigma64, plugin pro Photoshop zaměřený na webové vývojáře, vyvinutý týmem CSS Hat, zaznamenal podobně rychlý úspěch jako loni sám CSS Hat. Firma se Lupě pochlubila, že od uvedení Enigmy64 teprve před dvěma týdny už prodali „vyšší stovky“ licencí, celkem už za tisíce dolarů. Ve včera rozeslaném zpravodaji StartupYardu se dokonce hovoří o tisícovce už prodaných licencí.

Vznik Enigmy64 popisuje Lukáš Hurych pro Lupu tak, že jeden kolega z firmy původně zamýšlel vyrobit jen jednoduchý plugin pro export do base64. Asi dva měsíce trvala práce na prototypu, ale záměr se nakonec rozrostl.

Do dalšího vývoje se však nepustili jen tak naslepo. Rozhodli se nejprve oslovit 200 zákazníků CSS Hatu s dotazem, zda ti by měli o nový plugin zájem. Poslali jim video nastiňující, jak bude plugin sloužit, a vyzvali je, že si mohou zaplatit předem. „Udělali jsme si na to takový malý vlastní ‚Kickstarter‘,“ říká Lukáš Hurych.

Cloud23

Zhruba padesátka z oslovených si Enigmu64 skutečně objednala a předem zaplatila. Nebylo tedy o čem pochybovat a pustili se do jejího nakódování, které v několika lidech zabralo měsíc.

Lukáš Hurych vysvětluje, že firma dlouhodobě míří k tomu, že z jednotlivých vyvinutých dílků — jako je převod do CSS3 (CSS Hat) nebo export obrázků (Enigma64) a z dalších — časem poskládají ucelený „software jako službu“ pro webové vývojáře. Určitě se hodí, že na vývoj celku si dokáží vydělat prodejem hotových částí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).