Hlavní navigace

Euronews posiluje svou pozici na internetu, spustí speciální kanál zaměřený na vědu

11. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Euronews se podle svého výkonného ředitele stává globálním médiem poskytujícím silný obsah kdekoliv na světě, na kterékoliv platformě a v jakémkoliv čase.

V rámci posilování své pozice ve virtuálním prostředí spustí 19. dubna panevropský zpravodajský program Euronews speciální YouTube kanál Euronews Knowledge, který bude věnovaný výhradně vědě a výzkumu. Euronews patří na YouTube mezi pětici nejsledovanějších zpravodajských profilů. Měsíčně ho navštíví podle posledních statistik 7,2 milionu reálných uživatelů. Zároveň dochází k reorganizaci stávajících videí na YouTube, aby se v nich mohli návštěvníci lépe orientovat. Nová organizace videí má přinést mj. větší přehlednost, snadnější vyhledávání a lepší obrazovou kvalitu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kdy odstartuje Euronews v češtině? Stanice odhalila své plány k dvacátému výročí

Euronews zároveň pracuje na dalších projektech, jako bude přehled nejdůležitějších událostí dne, výběr nejzajímavějších profilů osobností a pozvánky na videokonference Google Handouts. Hlavní pozornost má být věnována ale právě novému YouTube kanálu Euronews Knowledge, který vzniká ve spolupráci s Evropskou vesmírnou agenturou. Kromě videa na vyžádání tu nebudou chybět ani živé přenosy. Zájemci tu budou moci vidět například start evropské vesmírně lodě Vega ze základny Kourou ve Francouzské Guyaně. Všechna videa související s touto události budou exkluzivně dostupná pouze na kanálu Euronews Knowledge.

ČTĚTE TAKÉ:Euronews spustí vlastní rozhlasovou stanici

Mohu s jistotou prohlásit, že Euronews přestane být v přesném slova smyslu televizním kanálem, ale stane se globálním médiem poskytujícím silný obsah a vyvíjející řadu produktů, které zprostředkují zážitek na kterémkoliv místě a v kterémkoliv čase, uvedl výkonný ředitel Euronewsu Michael Peters. Euronews zároveň ve středu oznámil významné partnerství. Jde o spolupráci s mezinárodním ekonomickým kanálem Bloomberg, která bude spočívat v oboustranné výměně obsahu týkající se obchodování po celém světě. Spolupráce bude viditelná zejména u víkendového magazínu Business Weekly, kterým bude provádět ekonomická specialistka Oleksandra Vakulina původem z Ukrajiny.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).