Hlavní navigace

Europoslanci odmítli telekomunikační balíček, odpojování se ukázalo jako problém

Jiří Macich ml.

Je to jen pár dní, co se české předsednictví EU dmulo pýchou nad dojednaným kompromisním telekomunikačním balíčkem. Považovalo jej za jeden z největších legislativních úspěchů, kterého se českému předsednictví podařilo dosáhnout. Opak je však pravdou. Evropský parlament celý nový telekomunikační balíček dnes smetl ze stolu. Kamenem úrazu se ukázala být práva uživatelů Internetu. Části europoslanců se totiž nelíbily podmínky pro odpojování (domnělých) počítačových pirátů od Internetu, které…

Je to jen pár dní, co se české předsednictví EU dmulo pýchou nad dojednaným kompromisním telekomunikačním balíčkem. Považovalo jej za jeden z největších legislativních úspěchů, kterého se českému předsednictví podařilo dosáhnout. Opak je však pravdou. Evropský parlament celý nový telekomunikační balíček dnes smetl ze stolu. Kamenem úrazu se ukázala být práva uživatelů Internetu. Části europoslanců se totiž nelíbily podmínky pro odpojování (domnělých) počítačových pirátů od Internetu, které kritici označovali za nevyvážené vůči spotřebitelům a snadno zneužitelné.

Nejmenovaný zdroj z českého předsednictví pro ČTK označil odmítnutí balíčku za neuvěřitelné. Obsahoval také například vznik organizace sdružující národní telekomunikační regulátory nebo připravoval půdu pro rozdělení telekomunikačních firem na poskytovatele služeb a správce infrastruktury tam, kde selhala ostatní opatření pro ochranu trhu. Podrobněji dnes již odmítnutý balíček popisoval pondělní článek Stalo se: české předsednictví zprostředkovalo kompromis i ohledně odpojování od Internetu.

Našli jste v článku chybu?
6. 5. 2009 20:39
Karel (neregistrovaný)
Ja mit raka, tak par tech smejdu vemu do hrobu s sebou. Proste bych vzal kver a slo by se. Aspon by se ti smejdi nemohli citit tak nedotknutelne jak ted, pac by si uz pak nemohli byt nikdy jisti, ze neprijde nekdo takto dalsi.
6. 5. 2009 15:50
uživatel si přál zůstat v anonymitě
To české předsednictví je "neuvěřitelné".