Hlavní navigace

FAA se zabývá přehodnocením zákazu elektroniky v letadlech

Daniel Dočekal

Americká FAA (Federal Aviation Administration) vytvořila výbor, složený ze zástupců vlády i leteckého průmyslu, který by měl znovu prověřit vztah leteckého průmyslu k elektronickým zařízením používaným během letu. Nechystají se ale zabývat umožněním využívat mobilní telefony pro hlasovou komunikaci při letu.

Americká FAA (Federal Aviation Administration) vytvořila výbor, složený ze zástupců vlády i leteckého průmyslu, který by měl znovu prověřit vztah leteckého průmyslu k elektronickým zařízením používaným během letu. Nechystají se ale zabývat umožněním využívat mobilní telefony pro hlasovou komunikaci při letu.

Středem zájmu budou CD/MP3 přehrávače, kalkulátory, fotoaparáty, GPS zařízení, přenosná herní zařízení, laptopy, tablety, pagery a videokamery. Důvodem zájmu je skutečnost, že letecká technika se od doby nastavení původních výrazných omezení změnila. Stále ale platí, že hlavní problémem je případná interference vyvolaná bezdrátovou komunikací používanou jmenovanými zařízeními – zejména v podobě WiFi, Bluetooth či dalších bezdrátových technologií.

Marcom

Zájmem FAA nicméně je umožnit širší využití elektronických zařízeních na palubách letadel, ale pouze poté, co dojde k důkladnému prověření všech aspektů. Vychází se mimo jiné i z toho, že panují dlouhodobé pochyby nad důvody aktuálně platného omezení používání elektronických zařízení při startech a přistáních.

Zdroj: Passenger Use of Portable Electronic Devices On Board Aircraft (PDF)

Našli jste v článku chybu?
28. 8. 2012 21:00

Hlavně to stejně nikdo nedodržuje, zejména u těch foťáků (ještě jsem neviděl, aby při startu nebo přistání letadla všichni nefotili jako o život).

28. 8. 2012 22:13

Krome koupackych charteru existuje i pravidelna letecka doprava a tam je vetsina cestujicich o dost zdrzenlivejsi :-)

Take pocet jecicich infantu nebyva tak velky.

Zkuste to nekdy.