Hlavní navigace

FAA se zabývá přehodnocením zákazu elektroniky v letadlech

28. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americká FAA (Federal Aviation Administration) vytvořila výbor, složený ze zástupců vlády i leteckého průmyslu, který by měl znovu prověřit vztah leteckého průmyslu k elektronickým zařízením používaným během letu. Nechystají se ale zabývat umožněním využívat mobilní telefony pro hlasovou komunikaci při letu.

Americká FAA (Federal Aviation Administration) vytvořila výbor, složený ze zástupců vlády i leteckého průmyslu, který by měl znovu prověřit vztah leteckého průmyslu k elektronickým zařízením používaným během letu. Nechystají se ale zabývat umožněním využívat mobilní telefony pro hlasovou komunikaci při letu.

Středem zájmu budou CD/MP3 přehrávače, kalkulátory, fotoaparáty, GPS zařízení, přenosná herní zařízení, laptopy, tablety, pagery a videokamery. Důvodem zájmu je skutečnost, že letecká technika se od doby nastavení původních výrazných omezení změnila. Stále ale platí, že hlavní problémem je případná interference vyvolaná bezdrátovou komunikací používanou jmenovanými zařízeními – zejména v podobě WiFi, Bluetooth či dalších bezdrátových technologií.

KL23 hlasovani

Zájmem FAA nicméně je umožnit širší využití elektronických zařízeních na palubách letadel, ale pouze poté, co dojde k důkladnému prověření všech aspektů. Vychází se mimo jiné i z toho, že panují dlouhodobé pochyby nad důvody aktuálně platného omezení používání elektronických zařízení při startech a přistáních.

Zdroj: Passenger Use of Portable Electronic Devices On Board Aircraft (PDF)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).