Hlavní navigace

Facebook nedokáže odhalit příliš malé děti. Dobrá nebo špatná zpráva?

24. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Facebook až od třinácti? Povídejte to dětem v páté třídě, kdy už polovina třídy je na Facebooku. V šesté už na Facebooku nejsou jenom výjimky.

Jeden z šéfů britského Facebooku, Simon Milner, pro tamní Guardian přiznal, že Facebook nemá žádné mechanismy, které by mu umožňovaly efektivně odhalit účty příliš malých dětí. A že tedy nedokáže odhalit děti pod třináct let, který by na Facebooku být neměly. Přesto, v rámci Velké Británie, prakticky více než třetina  dětí ve věku 9 až 12 let používá Facebook. Aktivně a každý den. Celosvětově se odhaduje, že čtvrtina dětí ve věku 9 až 12 let používá aktivně Facebook.

MMF23 tip3

Jak se děti mladší 13 let ocitnou na Facebooku? Jednoduše, pokud si nezaloží účet samy, tak jim ho běžně založí někdo ze spolužáků či kamarádů. V řadě případů je jejich přítomnost na Facebooku poznamenána nevědomostí rodičů. A samozřejmě také tím, že vyplní podstatně vyšší věk – s uvedením pravdivého věku jim registrační proces neumožní registraci. Čímž se automaticky dostávají mezi „dospělé“ – se všemi „výhodami“, ale hlavně nevýhodami.

Zdroj: Facebook admits it is powerless to stop young users setting up profiles

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).